عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “آب، آسمان” منتشر شد!

“آب، آسمان” منتشر شد!

۳۰

تیر

۹۳

“آب، آسمان” منتشر شد!

رمان “آب، آسمان” نوشته آذردخت بهرامی، از سوی نشر چشمه منتشر شد.

رمان “آب، آسمان”

این رمان با توجه به عناصر تغییر جهاناصحاب فنگ شویی(خاک، چوب، آتش، آب و فلز)، در پنج فصل به همین نام‌ها نوشته شده است و از زبان زاویه روایت من‌راوی، روایت می‌شود.

بهرامی درباره‌ شخصیت اصلی «آب، آسمان» گفته:

« ناهید شخصیت اصلی رمان پرستار است و به شدت درونگرا. او قادر نیست از کنار هیچ واقعه و خاطره‌ای به سادگی عبور کند و گذشته مدام در ذهنش تکرار می‌شود و او را آزار می‌دهد. او می‌داند که باید بایستد و بر خاطراتی که دارد او را خفه می‌کند و نمی‌‌گذارد به زندگی‌اش ادامه بدهد نقطه‌ی پایانی بگذارد. جدا شدن از این گذشته برای او مثل بریدن عضوی از بدن است که سرمازده و سیاه شده؛ یک جراحی‌‌ دردناک اما ضروری.»

رمان آب،-آسمان

بخشی از”آب، آسمان”

« حلقه‌ای از مویم را دور چشم‌ها، گردن، سینه، بازو و پاهایت می‌پیچم و گره کوری می‌زنم و تو را روبه‌رویم می‌نشانم. از حالا به بعد نه می‌توانی به خوابم بیایی و نه به خیالم. دیگر تمام شد… کاموای مشکیی را به نماد حلقه‌ای از مویت دور سرت می‌پیچم و گرهی می‌زنم. دگمه‌ا‌ی را به رنگ دگمه‌ی پیراهنت با دو کوک درشت به سجاف لباسَت می‌دوزم و نخ را با دندان می‌کَنَم. از این که اینقدر نزدیکت شدم که ناراحت نشدی، شدی؟ تو که از اول هم بَدَت نمی‌آمد. این من بودم که جنبه نداشتم.

یک قلب بزرگ هم برای خودم روی سینه‌ام می‌کشم. از حالا به بعد همه چیز عوض می‌‌شود. از این به بعد شب‌ها خوابم را ببین و صبح‌ها خسته و کتک‌خورده بیدار شو و تا شب کلافه باش! خوابت لازم نیست آنچنانی باشد. کافی است من حضور داشته باشم، همین. مثل خواب‌های من که تو فقط بودی،‌ همیشه گوشه‌ای ‌ایستاده بود‌ی؛ نه حرفی، نه حرکتی. یا حتی مثل آن وقتی که فقط قرار بود بیایی؛ همین، حتی نیامدی….

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 × سه =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>