عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » سینما » اخبار سینما » آثار بخش بین الملل(جام جهان نما) جشنواره فجر

آثار بخش بین الملل(جام جهان نما) جشنواره فجر

۲

بهمن

۹۲

آثار بخش بین الملل(جام جهان نما) جشنواره فجر

سی و دومین جشنواره فجر علاوه بر فیلم‌های ایرانی میزبان بیش از بیست فیلم خارجی از کشورهای مختلف خواهد بود.

فیلم‌های بخش بین الملل جشنواره فجر

جهان تازه از هلند: ساخته «جاپ فن هودسن» ، فصل برداشت محصول مشترک گرجستان و استونی : ساخته «اروشادز»، دیوار از اتریش:به نویسندگی و کارگردانی «جولیان پولسلر»، سرگرد از روسیه: به کارگردانی، نویسندگی و بازیگری «یوری بایکوف»، سپیده از دانمارک: به کارگردانی «بریت مدسن»، صیاد قارچ محصول مشترک آمریکا و لهستان: به کارگردانی «ویلیام تورگنسون»، شب سکوت از ترکیه: فیلمی از «رس سلیک»، حلقه‌ها محصول مشترک کشورهای فرانسه، صربستان، آلمان، اسلوونی و کرواسی: به کارگردانی «سردن گلوبوویچ»، مرد پیر از قزاقستان: ساخته «ارمک تورسونوف»، دوچرخه بابام از لهستان: به کارگردانی «پیوتر ترزارسکالسکی»، بچه ننه محصول مشترک صربستان، آلمان و مجارستان: ساخته «مومسیلو مردکویچ، عمر از فلسطین: به کارگردانی«ابو اسعد»، یادداشت‌های هم آوازی: محصول مشترک فرانسه، آلمان و قزاقستان: ساخته «امیر بایگارین»، تقاطع از ترکیه: به کارگردانی «فیسل سویسال»، سرزمین محصول مشترک فرانسه و مراکش: به کارگردانی «محمد حمیدی»، مریم از روسیه: به کارگردانی «بسیل الخطیب»، زمان دریاچه از ترکیه: ساخته «گفر اوزگول»«حاج نعیم از عراق:ساخته «عامر الوان»، آینه مات از تاجیکستان: به کارگردانی «نصیر سایدوف» ، شاهزاده» محصول مشترک آلمان و افغانستان: ساخته «محمود بهرازنیا» و…

نگاهی به چند فیلم خارجی راه یافته به جشنواره فجر

فیلم «یادداشت‌های هم آوازی»:

در جشنواره‌های مختلف بین‌المللی موفق به دریافت جایزه شده است. این فیلم درام در سومین جشنواره بین‌المللی فیلم ساخالین جایزه بهترین کارگردانی را برای «امیر بایگارین» به همراه آورد. این فیلم همچنین در فوریه ۲۰۱۳ در جشنواره برلین برنده خرس نقره‌ای را برای دستاوردهای فوق‌العاده کسب کرد.

فیلم «جهان تازه»:

داستان یک نظافتچی در مرکز پناهجویان واقع در یک فرودگاه را روایت می‌کند که سعی دارد با کارهای روزانه گذشته‌اش را فراموش کند، اما درگیر ماجراهایی با یکی از پناهجویان می‌شود.

فیلم «سرگرد»:

اولین‌بار در هفته منتقدین بین‌المللی جشنواره کن ۲۰۱۳ نمایش یافت و در بخش سینمای معاصر جشنواره فیلم تورنتو نیز به روی پرده رفته است. این فیلم درباره افسر پلیسی است که مرتکب یک جرم ناخواسته شده و در وضع دشواری قرار گرفته است.

و …

بیشتر درباره فیلم‌های راه یافته به بخش بین الملل جشنواره فجر می‌توانید در سایت خبرگزاری ایسنا بخوانید.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 1 = هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>