عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » انتشار کتاب”آسانسور” اثر فردریک دار

انتشار کتاب”آسانسور” اثر فردریک دار

۳۰

بهمن

۹۲

انتشار کتاب”آسانسور” اثر فردریک دار

رمان پلیسی”آسانسور” نوشته فردریک دار(نویسنده فرانسوی)، با ترجمه عباس آگاهی و همکاری موسسه انتشاراتی جهان کتاب منشر شد.

رمان فردریک دار

“آسانسور” رمانی است ماکیاولیستی که در پس آن درس انسانیت و اخلاقیات نهان است و از جمله ویژگی‌های کتاب به کار رفتن استعاره‌های دقیق و شاعرانه است.

داستان «آسانسور» درباره مردی به نام آلبر هرین است که متهم به قتل همسر محبوبش شده و بعد از تحمل ۶ سال زندان در مارسی، آزاد می‌شود. او بعد از آزادی سعی می‌کند به دیدار مادرش در پاریس برود. روبرو شدن با یک زن جوان و فرزند خردسالش، هرین را به یک آپارتمان بالای یک کارگاه صحافی می‌کشاند. اما مرکز ثقل داستان آسانسوری است که در ساختمان این آپارتمان وجود دارد و موجب رخ دادن اتفاقات مختلف می‌شود.

رمان فردریک-دار

بخشی از رمان آسانسور

مادام دراوه دیر کرده بود. هوا هر چه بیشتر سرد می‌شد. به داخل کابین یکی از کامیون‌ها پناه بردم. چون کامیون‌ها رو به در بزرگ آهنی پارک شده بودند، می‌توانستم از پشت شیشه جلو، ورودی را زیر نظر بگیرم. این زن همراه با فری چه می‌کرد؟‌ آن‌ها به کلیسا برگشته بودند؛ زن وانمود کرده بود دنبال کیف دستی‌اش می‌گردد، شاید حتی با مراجعه به خانه کشیش، آن را طلب کرده بود؟ ولی بعد؟ برای انجام این جست‌و‌جوهای دروغین یک ربع ساعت هم زیاد بود. باری، حالا نیم ساعت می‌شد که آن‌ها رفته بودند!

خستگی، بیشتر از یک ساعت پیش در کلیسا، من را کرخ می‌رد. یقه پالتویم را بالا زدم و پاهایم را روی صندلی دراز کردم و به سه کنج کابین لم دادم. دیری نگذشت که به خواب فرو رفتم….

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− پنج = 3

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>