عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » سینما » اخبار سینما » سینمای ایران در آسیا پسفیک ۲۰۱۴

سینمای ایران در آسیا پسفیک ۲۰۱۴

۶

آبان

۹۳

سینمای ایران در آسیا پسفیک ۲۰۱۴

سینمای ایران نامزد پنج جایزه آسیا پسفیک ۲۰۱۴ شد.

جشنواره آسیا پسفیک ۲۰۱۴، ۳۶ فیلم از ۲۱ کشور در این رویداد حشور خواهند داشت که ایران در بخش‌های بهترین فیلم، بازیگر مرد، کارگردانی، فیلمنامه و بازیگر زن، آسیا پسفیک ۲۰۱۴ موفق شد نامزد دریافت جایزه شود.

 چین و روسیه هر یک با شش نامزدی و ایران با پنج نامزدی و کره‌جنوبی و استرالیا با چهار نامزدی دارای بیشترین نماینده در فهرست برترین‌های آسیا پسیفیک هستند. هم‌چنین ترکیه و هنگ‌کنگ با سه نامزدی، هند، کردستان عراق، فیلیپین، سریلانکا و قزاقستان نیز با دو نامزدی در جایگاه بعدی قرار دارند.

فیلم‌های ایرانی

خانه سینما پس از چند سال وقفه به عنوان نهاد رسمی نماینده جایزه سینمایی آسیا پسیفیک فهرست فیلم‌های انتخابی خود را به دبیرخانه این رویداد اعلام کرده بود که شامل فیلم‌های «چ»، «برف»، «خانه پدری»، «امروز»، «شیار ۱۴۳»، «قصه‌ها»، «ملبورن»، «مهمان داریم»، «حراج»، «چند متر مکعب عشق» و دو فیلم مستند «جایی برای زندگی» و «خاطراتی برای تمام فصول» بودند.

فیلم «عصبانی نیستم!» ساخته رضا درمیشیان: در رشته‌های بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد (نوید محمدزاده)

جشنواره آسیا پسفیک 2014

فیلم «قصه‌ها» ساخته رخشان بنی اعتماد: در رشته بهترین کارگردانی

جشنواره آسیا پسفیک 2014

فیلم «ملبورن» ساخته نما جاویدی: در رشته بهترین فیلمنامه

جشنواره آسیا پسفیک 2014

فیلم «شیار ۱۴۳» ساخته نرگس آبیار: “مریلا زارعی” برای بهترین بازیگر زن

جشنواره آسیا پسفیک 2014

 مراسم اعطای جوایز هشتمین دوره آسیا – پسیفیک ، شامگاه روز پنج شنبه ۲۰ آذر ماه در شهر بریسبان استرالیا برگزار می‌شود و اصغر فرهادی به عنوان رییس هیات داوران این جایزه حضور دارد.

نامزدهای بهترین فیلم

عصبانی نیستم! (ایران، رضا درمیشیان)

لویاتان (روسیه، آندری ژویاگینتسف)

خاطرات روی سنگ (کردستان عراق، آلمان، شوکت امین کورکی)

مالک‌ها (قزاقستان، عادل خان یرژانف)

خواب زمستانی (ترکیه، فرانسه، آلمان، نوری بیلگه جیلان)

نامزدهای بهترین فیلم کودک:

۵۲ سه‌شنبه (استرالیا)

سیواس (ترکیه)

کلاس اصلاحی (روسیه)

بندر (هند)

ثب (اردن، قطر، امارات و انگلستان)

نامزدهای بهترین مستند:

۱۰۰۱ سیب (طاها کریمی، عراق)

بیدسیا در بامبای (هند)

ساندا (کره‌جنوبی)

آب نقره‌ای (سوریه)

شعله دموکراسی (سنگاپور)

نامزدهای بهترین انیمیشن:

پادشاهی قورباغه (چین)

مایا، بی مووی (استرالیا و آلمان)

بر روی سیاره سفید (کره جنوبی)

دختر ماهواره‌ای و گاو شیری (کره جنوبی)

قصه شاهزاده کاگویا (ژاپن)

نامزدهای بهترین کارگردانی:

«رولف دی هیر» برای کشور چارلی (استرالیا)

«آندری ژویاگینتسف» برای لویاتان (روسیه)

«ایم کوئنتائک» برای احیا (کره جنوبی)

«رخشان بنی‌اعتماد» برای قصه‌ها (ایران)

«نوری بیلگه جیلان» برای خواب زمستانی (ترکیه)

نامزدهای بهترین فیلمنامه:

پراسانا جایاکودی برای ۲۸ (سریلانکا)

الکسی فدورچنکو، دنیسا وسوکین و اولگلو یوسکی برای فرشته‌های انقلاب (روسیه)

نیما جاویدی برای ملبورن (ایران)

شوکت امین کورکی و مهمتآ کتاش برای خاطرات روی سنگ (کردستان عراق)

جیانکارلو آبراهان برای جرقه‌ها (فیلیپین)

نامزدهای بهترین فیلمبرداری:

«دونگ جین سونگ» برای ذغال سیاه، یخ نازک (چین)

«ژانگ جیان» برای ماساژ نابینا (چین)

«میخاییل کریشمان» برای لویاتان (روسیه)

«لوانکا پانادزه» برای تست (روسیه)

«یرکین‌بک پتیرالیف» برای مالک‌ها (قزاقستان)

نامزدهای بهترین بازیگر مرد:

«ماهندرا پررا» در ۲۸ (سریلانکا)

«لیائو فان» در ذغال سیاه، یخ نازک (چین)

«دیوید گولپیلی» برای کشور چارلی (استرالیا)

«نوید محمدزاده» برای عصبانی نیستم! (ایران)

«کلیف کورتیس» برای اسب سیاه (نیوزلند)

نامزدهای بهترین بازیگر زن:

«رونیتا لکاباتز» برای گت، محاکمه و یویانآمسالم (اسرائیل، فرانسه، آلمان)

«نورا اونور» برای عدالت (فیلیپین)

«لو ژونگ» برای فراموشی سرخ (چین)

«تانگ وی» برای عصر طلایی (چین، هنگ کنگ)

«مریلا زارعی» برای شیار ۱۴۳ (ایران)

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× یک = 6

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>