عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » انتشار «آلبوم بزرگداشت حافظ» در فرانسه

انتشار «آلبوم بزرگداشت حافظ» در فرانسه

۶

مرداد

۹۳

انتشار «آلبوم بزرگداشت حافظ» در فرانسه

آلبوم بزرگداشت حافظ با همکاری صادق شیخ زاده و  پویا سرایی در کشور فرانسه منتشر شد.

آلبوم بزرگداشت حافظ

این آلبوم سه تصنیف را در فضای شور، بیات ترک، کرد بیات، دو تکنوازی سنتور در شور و بیات ترک و یک آواز-بدون ساز – در دستگاه نوا (برگزیده جایزه مستر وکال فنلاند) را با خوانندگی صادق شیخ زاده و آهنگسازی پویا سرایی  در بر گرفته که با همکاری دانشنامه فردریک لونورمان به صورت چند رسانه‌ای منتشر شده است.

انتشار آلبوم-بزرگداشت-حافظ

شیخ زاده درباره آلبوم بزرگداشت حافظ گفته:

این اثر با موضوع گرامیداشت یکی از شاعران تاثیر گذار مشرق زمین، با فرم استفاده از یک ساز ملودی و یک ساز ریتمیک در فضای موسیقی دستگاهی ایران بر اساس محوریت توضیح و تفسیر عملی آواز ایرانی در قالب تصانیف و استفاده از تکنیک‌های شایع گذشتگان این آوردگاه معرفی شده است.

وی در ادامه بیان داشته:

در این ره آورد از آثار بی بدیل حضرت حافظ در یک اجرای موضوعی با تکیه بر عدم به کارگیری اشعاری که تا هم اکنون به کرات مورد توجه قرار گرفته‌اند و بهره جویی از هنر موسیقی پویا سرایی به سبب علم آهنگسازی ، تنظیم و نوازندگی سنتور، صادق شیخ زاده به جهت آواز اصیل ایرانی و زکریا یوسفی به عنوان نوازندگی ساز کاخن استفاده شده است.

* آلبوم موسیقی بزرگداشت حافظ به زودی در ایران منتشر خواهد شد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 × = هجده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>