عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » انتشار آلبوم”خیام و مینیمال”

انتشار آلبوم”خیام و مینیمال”

۱۰

اسفند

۹۲

انتشار آلبوم”خیام و مینیمال”

آلبوم موسیقی”خیام و مینیمال”به آهنگسازی پوریا شیوافرد و به خوانندگی حسیین علیشاپور، با همکاری شرکت راوی آذر کیمیا منتشر شد.

آلبوم “خیام و مینیمال”

آلبوم پوریا شیوافرد با هدف معرفی خیام- به عنوان بنیانگذار مکتب مینیمال در ایران- و به صورت آنسامبل تهیه شده است.

شیوافرد درباره آلبوم”خیام و مینیمال” گفته:

آلبوم “خیام و مینی‌مال” به صورت آنسامبل ضبط شده که تجربه جدیدی در عرصه ضبط آثار موسیقایی است و به نظر یکی از تجربه‌های موفقی است که می‌تواند به کیفیت صدایی آلبوم‌ها کمک کند. این نوع ضبط موسیقی اگرچه دارای دشواری‌های زیادی است اما قابلیت‌های فراوانی دارد که می‌تواند در کیفیت آثار موسیقایی تاثیرگذار باشد.

 نوازندگی کار با گروه سازهای ایرانی متشکل از کمانچه، قانون، سنتور، تار، عود، نی، تار باس و ساز جدیدی با نام “موراژ” انجام گرفته و حسین علیشاپور نیز در مقام خواننده با ما در ضبط آلبوم همراه بوده است. آلبوم از سه بخش ساز و آوازی، سازی و آوازی تشکیل شده که فکر می‌کنم آلبوم را تبدیل به یک اثر متفاوت در بازار موسیقی کرده است.

آلبوم خیام-و-مینیمال

وی در ادامه افزود:

تجربه کار موسیقایی روی اشعار خیام بسیار دشوار است و احتیاج به تحقیق و پژوهش موسیقایی زیادی دارد از این جهت ما در این آلبوم سعی کردیم در آهنگسازی قطعات کار را به شکلی دنبال کنیم که فضای مینیمال شعرهای خیام با موسیقی مینی مال ما چه به لحاظ ادبی و چه به لحاظ موسیقایی همخوان شود و در نهایت مورد رضایت مخاطبان نیز قرار گیرد.

نوازندگان

سهیل صادقی، صدف امینی، آفرین نظری، علیرضا دریایی، راضیه نظری، یاسمین شاه‌حسینی، مسیح تحویلداری، نازنین غنی‌زاده و پوریا شیوافرد

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 7 = دو

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>