عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “خوشبختی در راه است” آلیس مونرو

“خوشبختی در راه است” آلیس مونرو

۲۹

شهریور

۹۳

“خوشبختی در راه است” آلیس مونرو

مجموعه داستانی”خوشبختی در راه است”نوشته آلیس مونرو، با ترجمه مهری شرفی، با همکاری انتشارات ققنوس منتشر شد.

“خوشبختی در راه است” آلیس مونرو

مجموعه”خوشبختی در راه است” ۹ داستان به نام های: «گستره‌ها»، «داستان»، «گودال‌های – عمیق»، «رادیکال‌های آزاد»، «صورت»، «بعضی زنان»، «بازی کودکانه»، «چوب» و «خوشبختی در راه است» را شامل می‌شود.

شخصیت‌های اصلی این داستان‌ها زن‌هایی هستند که توانسته‌اند با مشکلات زندگی بجنگند و به زندگیشان ادامه دهند.

نویسنده بیشتر مسایل انسان‌‌ها مدنظرش است اگرچه در این مجموعه شخصیت اصلی هشت داستان، زن است و می‌شود گفت زن‌ها برایش اهمیت ویژه‌ای دارند اما مانرو نویسنده‌ای فمنیست نیست و نگاهی انسانی به مسایل پیرامونش دارد که البته در بعضی از داستان‌ها افراد سالمند را هم مورد توجه قرار داده است.

برش‌هایی از زندگی انسان‌های معمولی را ارائه کرده است؛ مقاطعی از زندگی که تاثیری طولانی مدت روی زندگی قهرمانان داستان می‌گذارد. در بعضی از داستان‌ها مثل «بازی کودکانه» نویسنده نشان داده تاثیری که از یک حادثه به جا می‌ماند حتی می‌تواند به اندازه یک عمر باشد.

خوشبختی در راه است آلیس مونرو

بخش‌هایی از کتاب آلیس مونرو

…روز اول ژانویه سال ۱۸۹۱ زنی ریزنقش و مردی درشت هیکل در گورستان قدیمی جینوئا قدم می‌زنند . هر دو حدود چهل سال دارند . زن سری بزرگ و در عین حال بچه‌گانه با خرمنی از موهای سیاه و مجعد دارد ، حالتش مشتاق و اندکی التماس‌آمیز است . نشانه‌هایی از فرسودگی در چهره‌اش پدیدار شده . مرد تنومند است . …

… آنچه در وجود خودم می‌شناسم ، شرارت خودم است و این راز آرامش من است . منظورم این است که بدترین وجه وجود خودم را می‌شناسم . ممکن است این وجه وجود من بدتر از بدترین وجه وجود خیلی از آدم‌ها باشد ولی در حقیقت مجبور نیستم در این مورد فکر کنم یا از این بابت نگران باشم ….

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 × هشت =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>