عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » رمان”آمینادب” نوشته موریس بلانشو منتشر شد!

رمان”آمینادب” نوشته موریس بلانشو منتشر شد!

۱۷

اسفند

۹۲

رمان”آمینادب” نوشته موریس بلانشو منتشر شد!

رمان آمینادب نوشته موریس بلانشو با ترجمه مجتبی پورمحسن و همکاری انتشارات بوتیمار منتشر شد.

رمان موریس بلانشو

آمینادب دومین رمان موریس بلانشو(نظریه‌پرداز ادبی و فیلسوف فرانسوی) است که شرح رخدادها را می‌توان از جمله ویژگی‌های آن به حساب آورد.

داستان این رمان حول یک شخصیت می‌چرخد و کمابیش روایتی خطی داردکه می‌توان آن را در چند جمله خلاصه کرد. چنین طرحی می‌تواند سنتی و حتا از جهاتی بسیار کلاسیک به نظر برسد. اما بلانشو می‌کوشد با این ژانر آشنا با تاکید خودش روی بیگانگی و با زیبایی‌شناسی کاملا ضدرئالیستی روبه‌رو شود چرا که این زیبایی‌شناسی ضروری‌تر از هر زمانی است.»

رمان موریس-بلانشو

بخشی از رمان

مرد جوان به توماس نگاه کرد و دوباره شروع کرد: «این قصه به نظر تو عجیب و غریب خواهد آمد. در واقع به دلایل زیادی اینطور بود، اما با اتفاقاتی که بعدا رخ داد، عجیب و غریب‌تر هم شد. احساسی عمیق را برانگیخته بود و اگرچه به خودی خود مضحک بود، به ویژه به خاطر سوء تعبیری که به آن دامن زد، دست‌کم نشان می‌داد که با وضعیت بی‌قیدی که ما را در آن رها کرده بودند، تا کجا به سوی تب و ضعف رانده شده بودیم. با وجود دستوراتی که چند تا از قدیمی‌ترین مستاجرها می‌دادند، که ما به سن و سال و تجربه‌شان احترام می‌گذاشتیم، بیشتر از آن که درباره‌ی این موضوع حرف بزنیم، کسانی بودند که همچنان درباره‌اش فکر می‌کردند. نمی‌توانستند از این فکر دست بردارند که آنجا چیز عجیبی هست، و اینکه به طراحی‌هایی ربط دارد که ارزش دارند معنایشان عمیقا مورد بررسی قرار گیرند….

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش × 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>