عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » رونمایی از کتاب « آن بیست و سه نفر »

رونمایی از کتاب « آن بیست و سه نفر »

۲۹

شهریور

۹۳

رونمایی از کتاب « آن بیست و سه نفر »

 کتاب «آن بیست و سه نفر»، شامل خاطرات احمد یوسف زاده همزمان با هفته دفاع مقدس در فرهنگسرای اندیشه تهران رونمایی می‌شود.

آن بیست و سه نفر، احمد یوسف زاده، خاطرات اسارت او و دوستانش در بین سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۷ در دست نیروهای بعثی عراقیست که به صورت داستان به رشته تحریم در آمده است.

در این کتاب نویسنده با استفاده از دست نوشته‌های سال ۱۳۷۰ خود و متن فیلم مستند مهدی جعفری که شامل مصاحبه با افراد گروه بیست و سه نفر است به توصیف شرح حال خود و ۲۲ نفر دیگر از نوجوانان ایرانی که توسط نیرو‌های عراقی در بصره اسیر شده بودند پرداخته است.

لازم به ذکر است، در جریان عملیات بیت المقدس در سال ۱۳۶۱، عملیاتی که موجب آزادسازی خرمشهر شد تعدادی از نوجوانان ایرانی در بصره به دست نیرو‌های عراقی اسیر شدند؛ عمده این گروه ۲۳ نفره را نوجوانان کرمانی ۱۳ تا۱۶ ساله تشکیل می‌دادند، این برای عراقی‌ها در اوایل جنگ بسیار غریب بود که افرادی با این سن و سال در جنگ شرکت کنند. صدام با دیدن تصاویر اسرای نوجوان تصمیم گرفته بود که از حضور این نوجوانان در جنگ استفاده ابزاری کند و  جنگی تبلیغاتی علیه ایران به راه بیاندازد.

کتاب آن بیست و سه نفر در چهار فصل با عنوان بهار، تابستان، پاییز و زمستان نوشته شده است.

آن-بیست-و-سه-نفر

این کتاب شامل ۴۰۵ صفحه و با تیراژ دو هزار و ۵۰۰ نسخه به قیمت ۱۳ هزار و نهصد تومان از سوی نشر سوره مهر منتشر و روانه بازار شده است.

مراسم رونمایی از این کتاب در روز یکشنبه ۳۰ شهریور از ساعت ۱۷ در فرهنگسرای اندیشه و با سخنرانی مرتضی سرهنگی و حبیب احمد‌زاده برگزار خواهد شد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − 7 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>