عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » آهای تو دیگه کی هستی

آهای تو دیگه کی هستی

۲۲

مهر

۹۳

آهای تو دیگه کی هستی

نمایش « آهای تو دیگه کی هستی » به نویسندگی و کارگردانی ، عادل بزدوده از اوایل دی ماه ، در مرکز کانون پرورش فکری کودک و نوجوان به روی صحنه می‌رود.  این اثر نمایشی سال‌ها پیش به کارگردانی عادل بزدوده و با طراحی صحنه کامبیز صمیمی مفخم به روی صحنه رفته بود.

آهای تو دیگه کی هستی ، به تازگی در جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک به اجرا در آمد ، گفتنی است در چهار اجرایی که در این جشنواره داشت از صدای ضبط شده ۲۲ سال پیش استفاده شده بود اما به گفته بزدوده قرار است برای اجرای عمومی این کار از صدا گروه جدید استفاده شود به همین دلیل به زمان بیشتری نیاز است تا این نمایش به اجرا در آید.

آهای تو دیگه کی هستی

بزدوده درباره مخاطبان و داستان « آهای تو دیگه کی هستی » گفت: مخاطبان اصلی این کار بچه‌ها هستند و ماجرا درباره این موضوع است که اگر خودت را بهتر بشناسی و به توانمندی‌هایت ایمان داشته باشی لازم نیست که خودت را عوض کنی.

گفتنی است، داستان این نمایش با استفاده از تکنیک سایه اجرا شده است.

به گفته بزدوده، این نمایش ادای دینی خواهد بود به زنده‌یاد کامبیز صمیمی مفخم، بیژن نعمتی شریف و حمید حمزه که هر سه نقش اساسی در تولید این اثر نمایشی داشتند. این سه هنرمند تمام زندگی شان را صرف خدمت به کودکان و نوجوانان کردند. به لحاظ روحی و روانی به این ادای دین نیاز است تا نسل جدید که وارد دنیای عروسکی می‌شوند و  اطلاعی از گذشته این حرفه ندارند این هنرمندان را بشناسند. در اصل ، نسل جدید باید فوندانسیون نمایش عروسکی در ایران را بشناسد.

موضوع نمایش آهای تو دیگه کی هستی، درباره غازی است که از شکل و شمایل خودش متنفر است و سعی می‌کند از پرندگان دیگر قسمتی از بدنش را قرض بگیرد و در نهایت تبدیل به حیوانی می‌شود که از طبیعت خود دور شده و …

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 3 = شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>