عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » خبررسانی » نقد آیا بچه‌های خزانه رستگار می‌شوند؟

نقد آیا بچه‌های خزانه رستگار می‌شوند؟

۲۷

مهر

۹۳

نقد آیا بچه‌های خزانه رستگار می‌شوند؟

مجموعه داستان آیا بچه‌های خزانه رستگار می‌شوند؟، نوشته مهدی اسد زاده، روز پنج شنبه(۱ آبان ماه) ساعت ۱۵ در انتشارات پیدایش نقد و بررسی می‌شود.

در نشست نقد و بررسی آیا بچه‌های خزانه رستگار می‌شوند؟ علاوه بر هوشیار انصاری‌فر و امیرحسین خورشیدفر به عنوان منتقد، جمعی از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و صاحب‌نظران حوزه ادبیات حضور خواهند داشت.

این مجموعه داستانی ۸ داستان کوتاه نوشته شده در  ۸ فضا و پرداخت مختلف را با زاویه دید دانای کل، اول شخص و دوم شخص مخاطب، شامل می‌شود و موضوع‌های آن بیان دغدغه‌های انسان معاصر است.

لحن و زبان داستان‌های مجموعه  آیا بچه‌های خزانه رستگار می‌شوند؟  براساس شخصیت‌های هر داستان متفاوت می‌باشد و هم چنین داستان‌ها بر خلاف داستان‌های امروزی بلند‌تر و طولانی‌تر هستند.

نقد آیا بچه‌های خزانه رستگارمی‌شوند

یکی از داستان‌های این کتاب با دغدغهٔ فروپاشی خانواده نوشته شده است و داستان دیگر آن به دغدغهٔ هم زیستی ایرانیان می‌پردازد.

داستان دیگر این کتاب که به بیان فاصلهٔ طبقاتی و فرهنگی میان مردم تهران می‌پردازد، چندین فرد را در نقاط مختلف در تهران به تصویر می‌کشد که هر کدام دغدغه‌های متفاوتی در زندگیشان دارند. برای مثال یکی از این شخصیت‌ها دغدغهٔ جدایی از همسرش را دارد و دیگری دغدغهٔ پیدا کردن مواد مخدر.

داستان آخر این کتاب که در قرن ۴ و ۵ هجری روایت شده است، داستان یک عارف است که برای نجات سرزمین خودش از بلایای طبیعی تلاش می‌کند. این بلایای طبیعی به خاطر ظلم یک پادشاه به مردمش در حال وقوع است. اگر چه این داستان شاید واقعی نباشد اما از عناصری در ساخت آن استفاده شده است که همگی واقعی هستند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − = 3

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>