عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » اجراهای پایانی سی و دومین جشنواره تئاتر فجر

اجراهای پایانی سی و دومین جشنواره تئاتر فجر

۱۲

بهمن

۹۲

اجراهای پایانی سی و دومین جشنواره تئاتر فجر

سی و دومین دوره جشنواره تئاتر فجر روز جمعه(۱۱ بهمن ماه ۹۲) با اجراهای متعدد در تالارهای نمایشی به پایان رسید.

اجراهای پایانی جشنواره تئاتر فجر

در آخرین روز از سی و دومین دوره فجشنواره بین المللی تئاتر فجر علاوه بر اجرای دو نمایش”آرش ساد” به کارگردانی محمد رحمانیان در تالار حافظ و “فریب” نماینده کشور اسپانیا(بر اساس داستانی از پیتر اشلمیل) در تئاتر شهر، نمایش‌هایی همچون:«بی‌استخوان» به کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی، «تار شیشه‌ای» به نویسندگی و کارگردانی مهدی صباغی، «رویای پروانه‌ای» به کارگردانی جونجو کیم محصول مشترک سه کشور ایران، کره جنوبی و فرانسه، «اپرای عروسکی لیلی و مجنون» به نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب‌پور، «زندگی انسان» نوشته نیکلایویچ آندریف به کارگردانی مسعود دلخواه، زنان ایبسن- عقابی در قفس» به کارگردانی یونی داهر از کشور نروژ، «زمان لرزه» به نویسندگی اصغر گروسی و کارگردانی مشترک محمدرضا درند و سعید زندی، «زندگی در تئاتر» نوشته دیوید مامت به کارگردانی محمد برهمنی، در سایر تالار‌های نمایشی به روی صحنه رفتند.

گفتنی است نمایش آرش ساد ساخته محمد رحمانیان-به یاد بهرام بیضایی- در روزهای ۲۱ تا ۲۳ بهمن ماه در تالار وحدت برای عموم به نمایش در خواهد آمد.

نمایش «آرش ساد» که تلفیقی است از برخوانی «آرش» اثر بهرام بیضایی و «مارا ساد» پتروایس در ارتباط با بیماران تیمارستان آزادی است که قصد دارند قبل از تخریب این آسایشگاه برخوانی آرش را اجرا کنند. بنابراین در فاصله دو ساعت مانده به تخریب آسایشگاه، بیماران با همراهی مسئولان تیمارستان نمایش «آرش ساد» را به صحنه می‌برند. قبل از پایان نمایش نیز از تماشاگران خواسته می‌شود به دلیل عملیات تخریب هرچه سریعتر سالن را ترک کنند.

* لازم به ذکر است که مراسم اختتامیه سی و دومین جشنواره تئاتر فجر امروز(شنبه، ۱۲ بهمن ماه) ساعت ۱۸ با اجرای امیرحسین مدرس در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

در این دوره از جشنواره تئاتر فجر سه بخش صحنه‌ای مسابقه تازه‌های تئاتر ایران، مسابقه بین الملل، مسابقه مرور تئاتر ایران، مسابقه نمایش‌های خیابانی، نمایش‌های رادیویی، مسابقه نمایشنامه نویسی، مسابقه پوستر تئاتر و مسابقه عکس تئاتر به رقابت پرداخته و برگزیدگان بخش‌های یاد شده در مراسم اختتامیه معرفی می‌شوند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 1 = نُه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>