عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » اجرای اپرای عروسکی”لیلی و مجنون” در جشنواره تئاتر فجر

اجرای اپرای عروسکی”لیلی و مجنون” در جشنواره تئاتر فجر

۵

بهمن

۹۲

اجرای اپرای عروسکی”لیلی و مجنون” در جشنواره تئاتر فجر

اپرای عروسکی”لیلی و مجنون” کاری از بهروز غریب پور در روز پنج شنبه (دوم بهمن ماه) در تالار فردوسی تهران به روی صحنه نمایش رفت.

درباره اپرای عروسکی

اپرای عروسکی لیلی و مجنون در سی و دومین جشنواره تئاتر فجر به زبان آذری به اجرا در می‌آید که این اثر از ساخته‌های «اوزیر حاجی بیف» آهنگساز مشهور آذربایجانی است که در سال ۱۹۰۸ نوشته شده.

در این اثر نمایشی تکنیک‌های بکار رفته در طراحی، ساخت عروسک‌ها و عمق میدانی که در صحنه نمایش و طراحی‌هایی که در پس زمینه وجود دارد باعث می‌شود، مخاطب به نوعی خود را در صحنه نمایش احساس کند، البته در کنار این موارد موسیقی سنتی و غنی آذری باعث تأثیرگذاری بیشتر در انتقال حس نمایش داشته است.

اپرای-عروسکی لیلی و مجنون

«اپرای عروسکی لیلی و مجنون» با زبان آذری به صحنه رفته است که شاید این ویژگی باعث شود مخاطبانی که با این زبان آشنایی ندارند تا حدودی از آنچه در داستان اثر اتفاق می‌افتد، جدا شوند و تنها به جنبه‌های تکنیکی و موسیقی اثر توجه کنند.

دیگر آثار غریب پور

 «اپراهای عروسکی رستم وسهراب»، «اپرای عروسکی عاشورا»، «اپرای عروسکی مولوی»، «اپرای عروسکی حافظ» و «اپرای مکبث»

* گفتنی است اپرای عروسکی”لیلی و مجنون” تا ۱۲ بهمن ماه در ساعت ۱۹ به روی صحنه نمایش خواهد رفت.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + = سیزده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>