عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “ارباب زمان” میچ آلبوم

“ارباب زمان” میچ آلبوم

۲۲

تیر

۹۳

“ارباب زمان” میچ آلبوم

رمان “ارباب زمان” نوشته میچ آلبوم، نویسنده آمریکایی، با ترجمه مهرداد وثوقی و از سوی انتشارات افراز منتشر شد.

“ارباب زمان” میچ آلبوم

میچ آلبوم در این اثر، یکی از عناصر مهم و حیاتی زندگی بشر را که در تمام دوران از اهیت ویژه برخوردار بوده یعنی “زمان”، روایت می‌کند.

شخصیت‌ها در ارباب زمان هر یک به نوعی درگیر مسئله زمان هستند و برای انجام کارهای گوناگون خواهان زمان بیشتر و میچ آلبوم سعی داشته با بهره گیری از مضامین مذهبی و اخلاقی و… اهمیت زندگی و امید را یادآور شود.

فردی زمان بیشتری برای رسیدن به زندگی ایده‌آل خود طلب می‌کند، دیگری در آرزوی زمان بیشتر برای سپری کردن در کنار همسرش است که به علت بیماری هر لحظه مرگ را انتظار می‌کشد و…

نویسنده در سراسر داستان تأکید زیادی بر نقش زمان در زندگی انسان‌ها دارد و مخاطب را به تلاش برای در نظر نگرفتن زمان در زندگی دعوت می‌کند. این رمان را راوی سوم شخص روایت می‌کند و او در سراسر داستان به تشریح وضعیت زندگی شخصیت‌های مختلف می‌پردازد. روایت داستان «ارباب زمان» به‌گونه‌ای است که مخاطب احساس می‌کند نویسنده به‌جای اغلب شخصیت‌های کتاب در حال سخن گفتن است و داستان‌ها از زاویه دید شخصیت‌ها بیان نمی‌شوند.

ارباب زمان میچ-آلبوم

 بخشی از “ارباب زمان”

تلاش کنید زندگی بدون زمان را در نظر آورید. احتمالاً نمی‌توانید. با مفهوم ماه، سال و ایام هفته آشنایید. ساعتی روی دیوار یا داشبورد خودرویتان هست. برای غذا خوردن یا تماشای فیلم، برنامه‌ریزی یا تاریخ یا زمانی را در نظر می‌گیرید.

با این‌حال هر آن‌چه پیرامونتان هست زمان را در نظر نمی‌گیرند. پرندگان دیرشان نمی‌شود. آهوها برای گذشت روز تولدشان ناآرامی نمی‌کنند. فقط انسان است که زمان را اندازه می‌گیرد. فقط انسان است که ساعت را به صدا درمی‌آورد. برای همین، فقط انسان است که ترسی فلج‌کننده را در درون دارد که هیچ جاندار دیگری ندارد. ترس از به پایان رسیدن زمان.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 2 = هیچ

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>