عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » انتشار رمان از تهی سرشار

انتشار رمان از تهی سرشار

۱۲

خرداد

۹۳

انتشار رمان از تهی سرشار

از تهی سرشار، اولین داستان بلند علی حدادی اصل با همکاری انتشارات سوره مهر، منتشر شد.

از تهی سرشار

حدادی اصل از شعر”از تهی سرشار” مهدی اخوان ثالث برای نوشتن رمانش الهام  گرفته است؛ از تهی سرشار، رمانی است اجتماعی که بحران‌های زندگی در دنیای مدرن و انسان‌هایش را روایت می‌کند.

این اثر داستان دانشجویی است به نام”رها “که تصمیم دارد پایان نامه دوره کارشناسی ارشد‌اش را درباره اخوان ثالث و آثار و احوالات او بنویسد.

رها در مواجهه با چنین موضوعی نخست از پذیرش آن سرباز می‌زند اما رفته‌رفته به این شاعر معاصر علاقه‌مند می‌شود و حتی با او زندگی می‌کند. به گونه‌ای که در خیال خود اخوان ثالث را می‌بیند و هر یک از اشعار او، برای رها داستانی را به تصویر می‌کشد؛ چنین فضایی است که رها به نوعی بیماری مبتلا می‌شود که در آن مرز میان واقعیت و خیال را نمی‌توان تشخیص داد و به بیانی ساده‌تر او اسیر توهماتی است که به اعتقاد خود چندان تفاوتی با واقعیت نیز ندارد.

رمان از-تهی-سرشار

رمان حدادی اصل دارای هفت فصل-نامشان برگرفته از اشعار مهدی اخوان ثالث- است: «آواز چگور»، «سگ‌ها و گرگ‌ها»، «میراث»، «قاصدک»، «ناگه غروب کدامین ستاره»، «زمستان» و «چون سبوی تشنه»

حدادی اصل که این رمان را تحت تاثیر علاقه و درگیری شخصی خود با موضوع علم روانشناسی نوشته بر این باور است که داستان او مسخ و به استیصال رسیدن یک انسان را به تصویر می‌کشد. استحاله‌ای که به دلیل حضور و تاثیر دیگران در زندگی او به وجود می‌آید.

به عبارت دیگر از تهی سرشار را می‌توان روایتی از بحران روانی انسان در فضای امروز دانست. روایتی که بیان می‌کند چطور دیگرانی در جامعه با تصورات و تصمیمات خودشان، شخصیت ما را شکل می‌دهند. از این منظر می‌توان این رمان را اثری داستانی روایی در مورد انسان مدرن پنداشت.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− شش = 0

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>