عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “از همان راهی که آمدی، برگرد”

“از همان راهی که آمدی، برگرد”

۵

شهریور

۹۳

“از همان راهی که آمدی، برگرد”

رمان “از همان راهی که آمدی، برگرد”  نوشته فرشته نوبخت، با همکاری نشر چشمه منتشر شد.

“از همان راهی که آمدی، برگرد” فرشته نوبخت

اثر جدید فرشته نوبخت داستان دختری پرورشگاهی، به نام”شیوا”است که سعی دارد شغلی برای خود پیدا کند و خود را با جامعه و شرایط آن سازگار کند.

از همان راهی که آمدی، برگرد، درونمایه‌ای اجتماعی دارد، این اثر داستانی دارای چهار راوی است که هر یک داستان خود را روایت می‌کنند و هر داستان  حول محور داستان اصلی رمان(داستان شیوا) می‌گردد و در نهایت داستان‌های تودرتویی در دل داستان اصلی روایت می‌شود.

دختری که در پرورشگاه بزرگ شده است و حالا آمده تا برای خودش زندگی کند، شغلی به دست بیاورد و برای خودش جایگاهی پیدا کند. اما آشنایی او با یکی از شخصیت‌های دیگر رمان سبب می‌شود که مسیر زندگیش تغییر کند و در قهقهرایی بی‌پایان فرو برود. با این حال اتفاق‌های بعدی متمرکز بر این داستان نیست، چهار راوی، دو مرد و دو زن، هر کدام حرف‌های خودشان را دارند، آنها زندگی‌های متفاوتی دارند، هر کدام از طبقه‌ی اقتصادی و اجتماعی متفاوتی هستند و براثر یک اتفاق جایی در مسیر زندگی هم قرار می‌گیرند.

انتشار رمان فرشته-نوبخت

فرشته نوبخت درباره ایده داستان گفته:

«سال‌ها پیش با دختری آشنا شدم که زندگی شبیه «شیوا» داشت و همان آشنایی سبب شد که ایده‌ نوشتن این رمان به ذهنم برسد، اما در بازنویسی دوباره وجه دراماتیک به قصه‌گویی غلبه کرد، از واقعیت‌ها فاصله گرفتم و داستان خودم را نوشتم و داستان در مسیر دیگری پیش رفت.»

بخشی از رمان

«توی چشم‌های سرخش نگاه کردم، از خدا خواسته بودم که کسی باشد و خیالم را راحت کند. اصلاً از ترس کارهایی که نمی‌دانم چیست، آنطور چارچنگولی مانده بودم تو خودم. فرید همین‌طور که راه می‌افتاد پرسید خانه‌مان کجاست. آدرس را دادم و تازه متوجه اتاقک ماشین شدم. صندلی‌های کرم‌رنگ راحت، بوی خوبی که معلوم بود از کلاغ کاغذی آویزان از آینه است. طوری حرکت می‌کرد که آب توی دلم تکان نمی‌خورد. یادم آمد که نریمان به این ماشین‌های بزرگ یا هر چیزی که خیلی بزرگ بود می‌گفت گنگو. چشم‌هایم را بستم تا از تکان‌های نرم گنگو آرام شوم. وقتی فرید پرسید: «حالتون خوبه خانوم؟» چشم‌هایم را باز کردم.»

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− دو = 0

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>