عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » آلبوم استادان قانون

آلبوم استادان قانون

۲۰

مهر

۹۳

آلبوم استادان قانون

آلبوم استادان قانون اثر جدید ملیحه سعیدی، با همکاری موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر شد.

آلبوم موسیقی “استادان قانون” ۱۴ قطعه از آثار استادان موسیقی چون: جلال قانونی، منوچهر شیرازی، مهدی مفتاح، اکبر صدیف، سیمین آقا رضی را شامل می‌شود و به بررسی شیوه‌های قانون‌نوازی دوران معاصر، پرداخته است ، همچنین  قطعات آلبوم استادان قانون در دستگاه شور، سه گاه، همایون، ماهور و آوازهای دشتی، بیات اصفهان و شوشتری است.

ملیحه سعیدی درباره آلبوم جدیدش گفته:

این اثر جنبه آموزشی نیز دارد و هنرجویان می‌توانند به عنوان یک منبع از این آلبوم استفاده کنند زیرا همان طور که می‌دانیم آثار زیادی در زمینه ساز قانون وجود ندارد به همین دلیل تصمیم گرفتم کار را برای علاقه مندان به این ساز راحت‌تر کنم.

 او در ادامه افزود:

در این اثر درباره رحیم قانونی، جلال قانونی، مهدی مفتاح، اکبرصدیف و سیمین آقا رضی به عنوان نوازندگان برجسته ساز قانون صحبت کرده‌ام و بخشی از این اثر به بررسی ویژگی‌های نوازندگی این اساتید اختصاص دارد.

آنچه در مقدمه آلبوم آمده است را می‌خوانیم:

 ”قانون سازی است به شکل ذوزنقه قائم الزاویه و از سازهای مضرابی که در ساخت آن چوب، فلز، استخوان، پوست، زه و مواد دیگری به کار رفته است. قانون از نظر ساختمان جزو گروه سازهای “ذوات الاتار مطلق زخمه‌ای” است که دارای سیم‌های آزاد است و بنابراین نیازی به پرده بندی و گرفتن سیم ندارد و ایجاد نواهای چند صدایی به آسانی با آن امکان پذیر است.”

انتشار آلبوم استادان قانون

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× نُه = 36

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>