عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » انتشار آلبوم موسیقی”راهه”

انتشار آلبوم موسیقی”راهه”

۳۰

شهریور

۹۳

انتشار آلبوم موسیقی”راهه”

آلبوم موسیقی”راهه” با هنرمندی علی بهرامی فرد به یاد استاد و پیشگام ساز سنتور(استاد فرامرز پایور)، با همکاری موسسه فرهنگی هنری نقطه تعریف، منتشر شد.

انتشار آلبوم موسیقی”راهه”

آلبوم موسیقی راهه،۹ قطعه موسیقی را در دو بخش شامل می‌شود.

بخش اول: قطعاتی چون: حریر، در جستجوی خیال، وداع و باران، مجنون، سفر بی بازگشت، اندیشه روزهای بی تو

 بخش دوم:  دونوازی سنتور در دستگاه بیات اصفهان، قطعه‌هایی چون‌های فراق، نامه و سماع را شامل است.

از ویژگی‌های آلبوم راهه استفاده از سازهایی با گستره صوتی و صدادهی نامتعارف در کنار رویکردی متفاوت به موسیقی نواحی(کردستان (اورامان)، مازندران (امیری و کیجا) و رپرتوار دوتار خراسان) ایران است.

آلبوم موسیقی راهه

علی بهرامی فرد نوازنده و آهنگساز این آلبوم موسیقایی در یادداشتی آورده است:

«تصویرگری روایی در موسیقی به همان میزان که مستلزم وجود موضوع و محتوایی غنی است وابسته به گسترش و تنوع امکانات فرمال نیز است. مصنف موسیقی پس از تاثیر پذیرفتن از واقعه‌ای بیرونی یا چالشی درونی یا اندیشه‌ای الهامی باید از میان سازها، وزن ها، فواصل و فرم‌های موسیقی، انتخابی مناسب برای بیان اندیشه و احوال موسیقایی خود داشته باشد و چه بسا این مرحله – انتخاب صحیح واسطه انتقال معنا – سخت‌تر و حساس‌تر از آفرینش و پردازش ایده نخستین است. از این رو در موسیقی، گاه محتوایی یکسان به واسطه تغییر در ترکیب صوتی، معنایی دیگرگون می‌یاید.

یکی از نیازهای اساسی که آهنگساز و مجری و موسیقی ایرانی با آن روبه روست، ایجاد تنوع در شیوه و بسط گستره صوتی در سازهای این موسیقی در کنار استفاده مناسب از تمامی امکانات فعلی آن است….

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه × = 18

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>