عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » انتشار رمان تصرف

انتشار رمان تصرف

۳۰

مهر

۹۳

انتشار رمان تصرف

رمان تصرف جدید تورج زاهدی با همکاری انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.

زاهدی این اثر را با موضوع تسخیر روح آدمی به دست شیطان و چگونگی رهایی از آن را نوشته است و برای بیان داستانش به سراغ فردی مومن رفته که خود را تسخیر شده جنیان شیطانی می‌داند.

تصرف با این توصیفات رمانی است ماورا زمینی که با توسل به باورها و داشته‌های دینی سعی در بیان پدیده‌ای کمتر مورد توجه قرار گرفته در قامت ادبیات دارد. زاهدی داستانی را روایت کرده که شاید تا پیش از این تنها می‌شد سراغش را در قصه‌های کلاسیک ژانر گوتیک در اروپا گرفت، اما او با نگاهی دین مدارانه و در قامت ادبیات دینی ایران معاصر توانسته دست به خلق ژانر و گونه‌ای تازه در رابطه با آن بزند.

انتشار رمان تصرف

زاهدی رمان تصرف را با زبانی ساده و بدون هیچ ابهام و کنایه‌ای نوشته و رمانی است یکدست و بدون حاشیه.

 در این رمان برای اولین‌بار موضوع تصرف مطرح شده است، برای ما تصرف از طریق فیلم‌های هالیوودی شناخته شده است، این‌که نیروهای شیطانی بخواهند زندگی کسی را کنترل کنند. اما در ادبیات غربی هم دکتر فاوست یا فاوست گوته ماجرای تسخیر فاوست از سوی شیطان است که در ادبیات مسیحی آمده است، اما این موضوع در ادبیات فارسی، اسلامی و شیعی نیامده و یا به صورت پراکنده مطرح شده است.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× سه = 18

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>