عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » انتشار رمان لغزش ساقی

انتشار رمان لغزش ساقی

۱۰

آبان

۹۳

انتشار رمان لغزش ساقی

رمان لغزش ساقی نوشته فریده گلبو با همکاری نشر کتاب سرا منتشر شد.

لغزش ساقی روایتی است عاشقانه از رابطه ساقی و سعید که به طور اتفاقی با هم آشنا می‌شوند و نامزد می‌کنند.

ساقی و سعید یک روز تصمیم می‌گیرند به کوهنوردی بروند و ساقی در جایی نزدیکی قله از کوه سقوط می‌کند؛ این نقطه بحرانی و گره‌افکنی اصلی رمان «لغزش ساقی» است که با تلاش‌های سعید برای یافتن او و نجات ساقی از سوی دامپروران ساکن کوه جریان‌های تازه‌ای آغاز می‌‌شود.

گلبو در این رمان، زبان ساده‌ای دارد و سعی داشته همه تکیه‌اش بر بیان روایت قصه نباشد. وی در بخش‌های متعددی اندیشه و سبک فکری خاص خود را نیز نشان داده است. برای نمونه، در جلسه خواستگاری نظرش را درباره مهریه و میزان آن از زبان ساقی که در رشته حقوق درس خوانده و در رمان فرد خوشفکر و خوش‌صحبتی معرفی می‌شود، این گونه بیان می‌کند: «دختر به رغم تعجب پدر و مادر ثروتمند پسر پیشنهاد هر نوع مهریه‌ای را رد کرده و گفته بود: فرهنگ فردی من با این قبیل معاملات کنیز و اربابی که آدمی را به یاد بازار برده‌فروشان می‌اندازد، همخوانی و سر سازش ندارد. ما قرار است زندگی مشترکی را با هم آغاز کنیم و این گونه قراردادها به شرافت و شفافیت تعهدی که پای آن را امضا می‌کنیم، لطمه می‌زند. اما حق طلاق را می‌خواهم و اگر بعد از ازدواجمان ثروتی به کوشش من و او و نه از طریق خانواده‌هامان به دست آمد، بدیهی است که -خدای ناکرده- هنگام جدایی، آن ثروت هم باید با عدالت بینمان تقسیم شود.»

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − = 4

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>