عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » سینما » اخبار سینما » برگزیده انجمن کارگردانان آمریکا ۲۰۱۴: آلفونسو کواران

برگزیده انجمن کارگردانان آمریکا ۲۰۱۴: آلفونسو کواران

۶

بهمن

۹۲

برگزیده انجمن کارگردانان آمریکا ۲۰۱۴: آلفونسو کواران

شصت و ششمین جایزه انجمن کارگردانان آمریکا به آلفونسو کواران کارگردان ۵۲ ساله آمریکایی تعلق گرفت.

بنا بر گزارشی آلفونسو کواران کارگردان فیلم سینمایی”جاذبه” که چندی پیش جایزه بهترین کارگردانی جوایز گلدن گلوب را از آن خود کرد در این رقابت از بزرگانی چون: «مارتین اسکورسیزی» (گرگ وال‌استریت)، «دیوید اوراسل» (اخاذی آمریکایی)، «استیو مک‌کوئین» (دوازده سال بردگی) و «پل گرین‌گراس» (کاپیتان فیلیپس)، پیشی گرفت و برای اولین بار این جایزه را کسب کرد.

آلفونسو-کواران برگزیده انجمن کارگردانان

آلفونسو-کواران برگزیده انجمن کارگردانان

در بخش فیلم مستند جوایز انجمن کارگردانان آمریکا «جهان نوجیم» برای فیلم مستند «میدان» موفق به کسب این جایزه شد. در این بخش کارگردانان دیگری شامل «جاشوا اوپنهیمر»برای مستند نامزد اسکار «عمل کشتن»، «سارا پولی» برای «داستان‌هایی که می‌گوییم» و «لوسی واکر» برای کارگردانی مستند «The Crash Reel» نامزد کسب جایزه بودند.

جایزه انجمن کارگردانان آمریکا اصلی‌ترین پیش‌بینی کننده جوایز اسکار کارگردانی است و از سال ۱۹۴۸ تا کنون تنها در هفت مورد برنده جایزه انجمن کارگردانان نتوانسته اسکار بهترین کارگردانی را به دست آورد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + = یازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>