عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “اندوه بلژیک” منتشر شد!

“اندوه بلژیک” منتشر شد!

۸

اردیبهشت

۹۳

“اندوه بلژیک” منتشر شد!

رمان “اندوه بلژیک” اثر هوگو کلاوس (شاعر، نمایشنامه‌نویس، نقاش و نویسنده سرشناس بلژیک)، با ترجمه سامگیس زندی  و از سوی نشر آموت منتشر شد.

اندوه بلژیک

“اندوه بلژیک مهم‌ترین اثر کلاوس است و سال ۱۹۸۳ برای اولین بار منتشر شد این اثر در همان سال و نیز سال ۲۰۰۸ ، در ردیف پرفروش‌ترین رمان‌های آلمان، هلند و بلژیک قرار گرفت.

این اثر روایت کننده وقایع سیاسی و اجتماعی، دوران جنگ بلژیک است.

در بخشی از معرفی داستان این رمان آمده است:

لویی، پسر یازده‌ساله، شخصیت اصلی رمان، خاطراتش را از یک سال پیش از شروع جنگ جهانی دوم تا دو سال پس از پایان جنگ روایت می‌کند. این خاطره‌نگاری از روزگاری آغاز می‌شود که او در مدرسه شبانه‌روزی یک صومعه‌ با سرپرستی راهبه‌ها زندگی و تحصیل می‌کند. با بالا گرفتن آتش جنگ، لویی به خانه برمی‌گردد و داستانش را با روایت خاطرات تک تک افراد خانواده پدری و مادری‌اش و ماجراهای همکاری تنگاتنگشان با نازی‌ها ادامه می‌دهد…

رمان اندوه-بلژیک

هوگو کلاوس

سامگیس زندی درباره رمان اندوه بلژیک گفته:

این رمان فقط خاطره‌نویسی ساده یک نوجوان نیست و خاطرات تاریخی و سیاسی جامعه‌ فلاندری بلژیک در سال‌های ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۷ در آن روایت می‌‎شود؛ روزگاری که بلژیک به دست نازی‌های آلمانی اشغال شده و در داستان نیرنگ‌ها و تظاهر به دینداری و میهن‌پرستی، خیانت‌های بلژیکی‌ها و همدستی‌های افراد خانواده راوی داستان با نیروهای نازی‌ اشغال شده روایت می‌شود.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 5 = نُه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>