عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » انتشار رمان”اومون را” اثر ویکتور پلوین

انتشار رمان”اومون را” اثر ویکتور پلوین

۴

اسفند

۹۲

انتشار رمان”اومون را” اثر ویکتور پلوین

رمان”اومون را” نوشته ویکتور پلوین(نویسنده روسی)، با ترجمه پیمان خاکسار و با همکاری نشر زاوش منتشر شد.

رمان ویکتور پلوین

رمان”اومون را” نخستین بار در سال ۱۹۹۲ در روسیه منتشر شد؛ اومون را، رمانی است پست‌مدرنبا درونمایه گاه فلسفی که ویکتور پلوین در آن از طنز سیاه بهره برده است.

سفر به فضا، محور اصلی داستان است و نویسنده در برخی موارد علاوه بر روایت داستانی تخیلی، فضاهای ترسناکی را نیز خلق می‌کند. «اومون را» یکی از معروف‌ترین رمان‌های معاصر روسیه است که در آن داستان پسربچه‌ای روایت می‌شود که عاشق فضانوردی است.

انتشار رمان ویکتور-پلوین

 بخشی از رمان ویکتور پلوین:

«وقتی بیدار شدم زمین دیگر معلوم نبود. تنها چیزی که از طریق لنزها می‌دیدم سوسوی محو ستاره‌های دوردست بود. وجود معلق و بی‌تکیه‌گاه یک کره‌ی عظیم و سوزان را تصور کردم در ظلمات سرد، میلیون‌ها کیلومتر دورتر از نزدیک‌ترین ستاره‌ها، آن نقاط کوچک درخشانی که نورشان برای ما تنها گواه وجودشان است چون یک ستاره می‌تواند بمیرد و با این‌حال نورش میلیون‌ها سال در تمامی جهات حرکت کند. پس ما در حقیقت هیچ‌چیز راجع‌به ستارگان نمی‌دانیم جز این‌که زندگی‌شان وحشتناک و بی‌معناست، چرا که تمامی حرکات‌شان در فضا از پیش تعیین شده و این قوانین مکانیک و جاذبه‌اند که احتمال هرگونه برخورد تصادفی را از بین می‌برند.»

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ پنج = 6

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>