عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » اجرای اپرای هانسل و گرتل

اجرای اپرای هانسل و گرتل

۱۴

مهر

۹۳

اجرای اپرای هانسل و گرتل

از ۱۶ تا ۲۹ مهرماه ، آنسامبل اپرای تهران، اپرای نمایشی « هانسل و گرتل » به کارگردانی هادی قضات را ویژه بانوان و کودکان زیر ۱۲ سال در تالار رودکی تهران به روی صحنه می‌برد.

آنسامبل اپرای تهران بعد اجرای نمایش موزیکال « اشکها و لبخندها » و اپرای « جانی اسکیکی » ، اپرای « هانسل و گرتل » را به کارگردانی هادی قضات روی صحنه می‌برد.

هانسل و گرتل نام قصه‌ای با منشا آلمانی است که برادران گریم آن را ثبت کرده‌اند. این داستان ماجرای یک برادر و خواهر به نام‌های هانسل و گرتل است که شبی در جنگل رها می‌شوند. آن دو به خانه‌ای که از کیک و شکلات ساخته شده، می‌رسند و یک جادوگر آدمخوار آنها را در خانه زندانی می‌کند.

اپرای « هانسل و گرتل » از  داستان هانسل و گرتل اقتباس شده که اثر آهنگساز آلمانی اینگلبرت هامپردینک است که آن را در سال ۱۸۹۳ ساخته است. اینگلبرت دستیار واگنر آهنگساز بزرگ آلمانی بود. اولین بار این اپرا را ریچارد اشتراوس رهبری کرده است. ویژگی شاخص لیبرتوی آلمانی این اپرا، واژه‌آرایی دقیق و زیبا و التزام به قافیه و ردیف در آن است.

عوامل اپرای « هانسل و گرتل » عبارتند از: کلام: آدلهایت وته هومپردینک، کارگردان و مترجم: هادی قضات، سرپرست موسیقی:ستاره شفیعی، طراح صحنه: رضا مهدی زاده، طراح لباس: ادنا زینلیان، طراح نور:رضا حیدری، طراح گریم: افسانه قلی زاده، مدیر تولید: علی زارعی.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + سه =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>