عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » خبررسانی » ویدئو آرت باد و مرگ

ویدئو آرت باد و مرگ

۱۷

آبان

۹۳

ویدئو آرت باد و مرگ

ویدئوآرت باد و مرگ ساخته محمود نورایی در ششمین جشنواره‌ آثار ویدئویی قاهره و بیست و هفتمین جشنواره«هر لحظه» مارسی به‌نمایش درمی آید.

محمود نورایی در این اثر به موضوع «مرگ» پرداخته است و نگاهی مینی‌مال و معناگرا به مرگ از دریچه‌ی فلسفه دارد. این اثر هم از نظر گزینش موضوع و هم از نظر فرم، نوعی ساده‌نگری را با مفاهیم پیچیده‌ای مانند فلسفه‌ی وجودی مرگ بررسی کرده است. در این ویدئو عکس‌های قدیمی به‌عنوان تصاویری ابژکتیو مورد بازخوانی قرار گرفته و در ورای آن‌ها موضوع مرگ به‌صورت سوبژکتیو مورد خوانش مخاطب قرار می‌گیرد.

 جشنواره قاهره

 ششمین جشنواره‌ی آثار ویدیویی قاهره- در حاشیه‌ی سی‌وششمین جشنواره‌ی فیلم قاهره-  از روز یکشنبه( ۹ نوامبر ۲۰۱۴ برابر با ۱۸ آبان ماه) برگزار می‌شود ویدئوآرت «باد و مرگ» در کنار آثاری از کشورهای آمریکا، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، بوسنی و هرزگوین، صربستان، کانادا، فرانسه، لبنان، آرژانتین، استرالیا، اسلواکی، کلمبیا، پرتغال، مکزیک، کره جنوبی، چین، فنلاند، روسیه، شیلی، کوبا، سوئد، پرو، چک، لهستان، ترکیه، بلژیک، هلند، نروژ، دانمارک، سوئیس و مصر ب، روز ۱۸  نوامبر برابر با ۲۷ آبان به نمایش در خواهد آمد.

جشنواره مارسی

این جشنواره از امروز ۸ نوامبر (۱۷ آبان‌ماه) آغاز به کار می‌کند و از ایران میزبان ویدیوهایی از محمود نورایی، ندا فیروزه و آزاده نیلچیان است.

ویدئوآرت «باد و مرگ» روز ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان‌ماه) در این فستیوال که ۱۵۹ ویدئوآرت از ۴۴ کشور دنیا حضور دارند به‌نمایش گذاشته می‌شود.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج − = 2

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>