عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » بازخوانی کتاب”معارف” اثر بهاء ولد در شهر کتاب

بازخوانی کتاب”معارف” اثر بهاء ولد در شهر کتاب

۲۸

دی

۹۲

بازخوانی کتاب”معارف” اثر بهاء ولد در شهر کتاب

کتاب معارف اثر بهاء ولد(پدر مولانا) شنبه‌ها ساعت ۱۴ تا ۱۶( از ۸ بهمن ماه) طی ۱۰ جلسه در مرکز فرهنگی شهر کتاب بازخوانی خواهد شد.

درباره کتاب بهاء ولد

کتاب معارف مجموعه‌ای است از سخنان و وعظ‌های بهاء ولد( محمد بن حسین خطیبی بلخی) از جمله عارفان نیمه دوم قرن ششم  و اوایل قرن هفت قمری است.

در این کتاب که به قول بدیع‌الزمان فروزانفر یکی از بهترین نثرهای شاعرانه به شمار می‌رود، حقایق دین و عرفان با بیانی شیوا و دل‌انگیز و با فصاحتی کم نظیر مورد بحث قرار گرفته است. با مطالعه‌ «معارف»، می‌توان به دنیای لطیف و رنگارنگ بهاء ولد که آکنده از تصویرهای بدیع، اندیشه‌ها و تأمّلات ژرف و شگرف درباره‌ خدا با محوریت خوشی و لذّت (الهیات لذّت) است، راه پیدا کرد. «معارف» بی‌شک یکی از کلیدهای اصلی فهم آثار مولانا خصوصاً مثنوی معنوی به شمار می‌رود.

گفتنی است:

این اثر برای مشتاقان معارف مینوی و حکمت معنوی، خصوصاً دوستداران مولانا، متضمّن نکته‌های معرفت آموز است. «معارف» هم به کار اهل اشارت می‌آید و هم اهل عبارت. دوره‌ آموزشی بازخوانی کتاب «معارف بهاء ولد» با تدریس محمودرضا اسفندیار برگزار می‌شود.

علاقه مندان برای شرکت در جلسات بازخوانیِ اثر بهاء ولد تا پایان دی ماه زمان دارند تا به مرکز فرهنگی شهر کتاب به نشانی تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 4 = هیچ

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>