عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » “باغ وحش” در گالری شیرین!

“باغ وحش” در گالری شیرین!

۲۷

اردیبهشت

۹۳

“باغ وحش” در گالری شیرین!

نمایشگاه “باغ وحش” ایمان صفایی،  از روز جمعه (۲۶ اردیبهشت ماه) در گالری شیرین باز گشایی شد.

نمایشگاه گروهی”باغ وحش”

در نمایشگاه باغ وحش، آثار نقاشی، طراحی، مجسمه، سفال و عکس را باموضوع حیوانات شاهد خواهیم بود که صفایی تعدادی از آن‌ها را از مجموعه داران امانت گرفته است و تعدادی  از آثار نیز از کارهای خود اوست که برای نمایش و فروش در این مجموعه به نمایش گذاشته شده است.

در نمایشگاه باغ وحش علاوه بر کارهای صفایی اثاری از هنرمندان به نام همچون: پرویز تناولی، واحد خاکدان، ژازه تباتبایی، بهمن محصص، اردشیر محصص، مش اسماعیل، سهراب سپهری، رضا مافی، نیکزاد نجومی، آویش خبره زاده، محمد حسین ماهر،عرب علی شروه، مرتضی زاهدی، عسل پیروی، محمد علی بنی اسدی، مهرداد افضلی، منوچهر معتبر، امیرحسین بیانی، قدرت الله عاقلی، محسن غلامی، محمدرضا شاهرخی نژاد، محسن احمدوند، آلا دهقان، وحید شریفیان، امید حلاج، کورش انگالی، راحله نورآور، یاسمن صفا، هادی فلاح پیشه، رامتین زاد، علیرضا معصومی،امید معصومی، فرخ نوروزی، محمد غزالی، امیرنصرکموگویان، محمد رحیمی، بهاره بابایی، شهریار احمدی، نگار فرجیانی، بهرنگ صمدزادگان،ارسیا مقدم، امیرفرهاد، نزارموسوی نیا،فریدالدین مولایی، پیمان شفیعی زاده،مونا جان محمدی، رکنی حائری زاده، ساتین غفاری وهادی هزاوه‌ای ، را شاهد هستیم.

نمایشگاه باغ-وحش

یکی از تم‌هایی که همواره مورد توجه نویسندگان و هنرمندان قرار گرفته حیوانات بوده است و اگر آثار به جا مانده از پیش از تاریخ را از نظر بگذارنیم به وضوح شاهد این ادعا خواهیم بود. در بسیاری از موارد نویسندگان و هنرمندان هر بار که در تگناهای سیاسی و اجتماعی قرار گرفتهاند برای فرار از سانسورهایی که به شکلهای مختلف با آن مواجه بودند به بیان نمادین و سمبولیک روی آورند و آن چیزهایی که مد نظرشان بوده است را از زبان حیوانات بیان کرده‌اند که از آثار ادبی مهم فارسی می‌توان به اثر بزرگ و مهم کلیله و دمنه، منطق الطیر عطار و موش و گربه عبید زاکانی اشاره کرد که خالقان این آثار حیوانات را شخصیت‌های اصلی آثارشان قرار دادند؛ حیواناتی که بعد انسانی به خود گرفته‌اند و با ما سخن می‌گوید از آن چیزهایی که گاه بیانش از زبان یک انسان میسر نیست.

در عرصه هنرهای تجسمی نیز همواره هنرمندان در دوره‌های مختلف به حیوانات توجه ویژه‌ای کرده‌اند و در فرهنگ بصری ایرانی حیوانات چون بز، شیر، اسب، قوچ، پرندگان همواره حضور پرررنگی داشته‌اند. اما تاکنون در قالب کتاب و یا نمایشگاهی شاهد این رویداد نبوده‌ایم که آثار هنرمندان دوره‌های مختلف در کنار هم قرار بگیرند و دریک نگاه اجمالی شاهد نوع نگاه، تفاوت‌ها و شباهت‌های آثار آن‌ها باشیم.

گالری شیرین تا ۶ خرداد ماه پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه باغ وحش است و علاقه مندان می‌توانند در روزهای برگزاری نمایشگاه به نشانی تهران، ولنجک، کوچه هجدهم، شماره ۹، مراجعه کنند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج × = 10

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>