عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “بانوی بهشتی” در بازار نشر

“بانوی بهشتی” در بازار نشر

۲۷

اردیبهشت

۹۳

“بانوی بهشتی” در بازار نشر

مجموعه داستانی از نویسندگان لهستانی با گزینش و ترجمه  روشن وزیری، به نام” بانوی بهشتی” با همکاری نشر ماهی منتشر شد.

بانوی بهشتی

“بانوی بهشتی” شش داستان کوتاه از نویسندگانی چون: هنریک شنکه‌ویچ، کساوری پروشینسکی، تادئوش بوروفسکی، گوستاو هرلینگ گروجینسکی و ویتولد زالفسکی را شامل می‌شود.

داستان ها

فانوس بان، شیپورچی سمرقند، خانم‌ها و آقایان بفرمایید اتاق گاز، بانوی بهشتی، «دفتر یادداشت ویلیام مدلینگ، میرغصب بازنشسته»، «حذر کنیم از فردای روز عید، رنج واپسین روزهای زندگی وان‌گوگ

داستان‌های درج شده از این نویسندگان در این کتاب  بدون معیار مشخص و تنها برپایه احتمال جالب توجه بودن برای مخاطبان ایرانی، انتخاب و ترجمه شده‌اند. اما در مجموع این آثار می‌تواند دریچه‌ای برای آشنایی مخاطبان ایرانی با ادبیات روز لهستان و سبک‌های موجود در آن و نیز امکانی برای معرفی فرهنگ و تفکر مردم لهستان به شمار برود.

مجموعه داستان بانوی-بهشتی

بخشی از کتاب

خواننده جوان و عزیزم، تو باید بدانی که من از سال‌های جنگ و اشغال کشورمان نفرتی عمیق در دل دارم؛ زمانه‌ای که به جای کتاب و قلم، تپانچه و نانجک در دست‌هامان می‌چپاند و به جای این که به ما راه زیستن را بیاموزد، امر به مردن می‌کرد. چه قرن بد و روزگار دهشتناکی است که بچه‌ها را به جای مدرسه به پشت سنگرها می‌فرستد…شاید تو دوست داشته باشی باز هم از پسران نترس گروه‌های پارتیزانی که قهرمانانه جان باختند برایت روایت کنم، اما باور ن که من دیگر قادر نیستم و جرئت نوشتن درباره آن جوادث را ندارم.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 5 = بیست

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>