عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » آثار برگزیده بخش فیلم جشنواره موسیقی فجر

آثار برگزیده بخش فیلم جشنواره موسیقی فجر

۳۰

بهمن

۹۲

آثار برگزیده بخش فیلم جشنواره موسیقی فجر

بخش فیلم‌های موسیقی بیست و نهمین دوره از جشنواره موسیقی فجر از ۲۴ بهمن ماه با شرکت ۱۰ فیلم از کشورهای آلمان، سوئیس، آرژانتین، انگلستان ، ایتالیا، کانادا و ایران در تالار ناصری خانه هنرمندان تهران برگزار شد که از آن بین دو فیلم به عنوان آثار برگزیده معرفی شدند.

آثار راه یافته به بخش فیلم جشنواره موسیقی فجر

 فلیم «صدا و سکوت (همراه با مانفرد آیشر) Sounds and Silence (Travels with Manfred Eicher)» به کارگردانی«نوربرت ویدمر» و «پیتر گویر»از آلمان و سوئیس، فیلم« بن بست (مستندی در باره بابک بیات)» به کارگردانی مصطفی شیری،فیلم« بی‌همگان» ساخته طیب نجفیان، فیلم«ال انکوئنترو (فیلمی برای ویلنسل و باندونئون) El Encuentro (A film for Cello and Bandoneon)» ساخته نوربرت ویدمر آلمانی و انریکه رو از آرژانتین، فیلم«موسیقی عرفانی در جهان اسلام، Sufi Soul (The mystic music of Islam)» به کارگردانی سایمون براتون از انگلستان، مستند« مرز پرگهر (در باره سرود‌ای ایران)» به کارگردانی هومن ظریف ، فیلم «بچه‌ها در برزیل (مستندی در باره چگونگی برپایی تور- کنسرت‌های گروه “راش”)Boys in Brazil »ساخته دانیل کاتویو،« مستند جهله (در باره مدرسه پیپه سرا در بندر عباس)» ساخته کیوان آزاد،«مستند ارکستر میدان ویتوریو Orchestra di Piazza Vittorio» به کارگردانی آگوستینو فرنته از ایتالیا

فیلم‌های جشنواره-موسیفی-فجر

فیلم‌های برگزیده جشنواره موسیفی فجر

از بین ده فیلم راه یافته به مرحله نهایی بخش فیلم جشنواره موسیقی فجر دو فیلم«جهله» ساخته کیوان آزاد و «ال انکوئنترو» ساخته «نوربرت ویدمر» و «انریکه رو»، به عنوان آثار برگزیده این دوره از جشنواره موسیقی فجر معرفی شدند.

مستند «جهله»

سفری است به استان هرمزگان که طی آن مستندساز با تمرکز بر مدرسه موسیقی «‌پیپه سرا»، عطش و استعداد جوانان بندرعباسی به موسیقی را که با کمترین بضاعت شکوفا می‌شود به تصویر کشیده است.

فیلم «ال انکوئنترو»

(مدیحه‌ای برای ویلنسل و باندونئون)» نیز که محصول کشورهای آلمان و آرژانتین است به «دینو سالوتزی» نوازنده مشهور «باندونئون» اختصاص دارد. «دینو سالوتزی» نوازنده‌ای آرژانتینی است که در آستانه ۸۰ سالگی همچنان عاشقانه به اجرا و معرفی موسیقی کشورش اشتغال دارد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 × = شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>