عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » سینما » اخبار سینما » برترین‌ های جشنواره تورنتو

برترین‌ های جشنواره تورنتو

۲

مهر

۹۳

برترین‌ های جشنواره تورنتو

سایت سینمایی «فیلم اکسپرینس» جدیدترین ساخته رضا میرکریمی و نماینده ایران در جوایز اسکار ۲۰۱۵ را به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های جشنواره تورنتو معرفی کرد.

 یکی از منتقدین سینمایی سایت سینمایی «فیلم اکسپرینس» ضمن اشاره به حضور هفت فیلم ساخته سینماگران ایرانی و یا با موضوعی با محوریت ایران در جشنواره فیلم تورنتو نوشته : مسلما در این میان فیلم «امروز» ساخته رضا میرکریمی بهترین فیلم بود.

به نظر این منتقد، فیلم «امروز» روایتگر داستان یک راننده تاکسی کم حرف است که درگیر زندگی زنی باردار می‌شود که او را به بیمارستان می‌رساند. روایت پراکنده و طنز تلخ فیلم به همراه بازی درخشان پرویز پرستویی به این فیلم جاذبه و رازآلودی خاصی بخشیده است. تعجب نکنید که این فیلم نماینده اسکار سینمای ایران است. رضا میرکریمی گرچه چهره‌ای کمتر شناخته شده در خارج از ایران است، اما همواره یکی از فیلمسازان محبوب من است که پیش از این نیز نماینده سینمای ایران در جوایز اسکار بوده .

این وب‌سایت سینمایی فهرستی از برترین فیلم‌های جشنواره تورنتو ارائه داده است که فیلم «امروز» در مکان پنجم جای گرفته است. در این فهرست فیلم مستند، چهره سکوت ساخته جاشوا اوپنهیمر در مکان نخست قرار گرفته و پس از آن به ترتیب فیلم‌های تیمبوکتو ، آب نقره‌ای ، دخترانه  و  امروز جای دارند.

 میان فهرست برترین بازیگران این رویداد سینمایی نیز نام پیمان معادی (قصه‌ها) و پرویز پرستویی (امروز) پس از آریل هولمز بازیگر فیلم بهشت می‌داند در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند .

پرستویی

در این فهرست نام بازیگران سرشناسی چون کریستین استوارت ، ژولیت بینوش (ابرهای سلیس ماریا)، مایکل شنون (۹۹ خانه) و ویگو مورتنس (دور از مردان و رز قرمز) دیده می‌شود .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه + = 15

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>