عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “برکه های باد” رضا جولایی منتشر شد!

“برکه های باد” رضا جولایی منتشر شد!

۱۸

اسفند

۹۲

“برکه های باد” رضا جولایی منتشر شد!

مجموعه داستان کوتاه رضا جولایی به نام”برکه‌های باد” در ۲۴۰ صفحه با همکاری نشر آموت منتشر شد.

“برکه‌های باد” رضا جولایی

جدید‌ترین اثر رضا جولایی روایتگر تشویش و اضطراب‌هایی است که انسان‌ها در زندگی با آن‌ها درگیرند.

آنچه در این مجموعه داستان بیشتر به چشم می‌خورد فرارفتن از مرزهای واقعیتی است که نویسنده آن را نسبی می‌داند و سفر به دنیاهای ناشناخته‌ متعدد و محتمل از نظر تخیل، فلسفه و علم است.

برکه‌های باد رضا-جولایی

رضا جولایی درباره برکه‌های باد گفته:

داستان‌های من به طور معمول در بسترها و فضاهای تاریخی و قاجاری رخ می‌دهد، اما داستان‌های این مجموعه به صورت استثنایی در بستر فضاهای امروزی اتفاق می‌افتد. فضای عمده این داستان‌ها نیز با موضوع اضطراب و وحشت و پرسش در مورد هویت فردی و اجتماعی انسان و بحران شخصیتی او در زندگی مدرن می‌گذرد. الان و پس از تالیف این داستان‌ها حس می‌کنم که این قصه‌ها در جا و مکان خاصی قابلیت رخداد ندارند و هر جایی امکان اتفاق افتادنشان هست.

بخشی از داستان برکه‌های باد:

تمام هفته باران بارید. از زمین و زمان آب می‌چکید. باغچه‌ها شده بود باتلاق. حوض پر شده بود از گل و خزه و قورباغه‌هایی که معلوم نبود از کجا آمده‌اند. از پدربزرگ هیچ خبری نبود تا نیمه شب هشتم که باز از خواب بیدار شدم و باز مادربزرگ را دیدم که با چهره‌ای نگران با کسی سخن می‌گفت. نوری آبی اتاق را پر کرده بود. به طرفی چرخیدم که مادربزرگ رویش به آن سمت بود. پدربزرگ روی صندلی نشسته بود. سر و صورتش زخمی بود و عینکش شکسته و یک آستین کتش پاره. گفت: نگفتم آهسته حرف بزن بچه بیدار می‌شود. و رو به من گفت: لاله‌ شب عروسی‌مان است. زمان شاه صاحبقران. حالا بخواب باباجان. گفتم: چرا سر و صورتت زخمی شده؟ آقاجان. سرفه‌ای کرد و گفت: پذیرایی قزاق‌هاست!

دیگر آثار رضا جولایی

جامه به خوناب، باران‌های سبز،سیماب و کیمیای جان، حکایت سلسله پشت کمانان، تالار طربخانه، شب ظلمانی یلدا ،حدیث دردکشان، سوءقصد به ذات همایونی، جاودانگان ،نسترن‌های صورتی

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه × 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>