عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » بزرگداشت” مولانا” در شهر کتاب

بزرگداشت” مولانا” در شهر کتاب

۱

مهر

۹۳

بزرگداشت” مولانا” در شهر کتاب

مراسم بزرگداشت شاعر و عارف بلند آوازه ادب پارسی مولانا جلال الدین بلخی روز سه شنبه(۸ مهر ماه)، ساعت ۱۶:۳۰، همزمان با روز این شاعر در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

در برنامه بزرگداشت مولانا اساتیدی چون: دکتر محمدعلی موحد، دکتر شهرام پازوکی و دکتر مجتبی بشردوست برگزار سخنرانی می‌کنند و علی‌اصغر محمدخانی کارنامه‌ مولوی‌پژوهی در یک سال گذشته را تحلیل و بررسی می‌کند.

«مولانا جلال‌الدین کیست؟ آیا مولانا فقیه، عارف، دانشمند، حکیم و به نوعی فیلسوف بود که دین، عرفان، دانش و فلسفه را چون ابزارهایی به کار گرفته بود تا آفریدگار جهان هستی و نیستی، کل کائنات و انسان را که بی‌ او کائنات بی‌معنا می‌ماند، بشناسد؟ چرا جهان در دو دهه‌ اخیر به مولانا روی آورده است و کتاب‌ها و مقالات فراوان درباره‌ او نوشته می‌شود؟ بی‌تردید مولانا از مردانی است که در طول تاریخ فراتر از مکان و زمان خویش گام برداشته‌اند. انسان امروز چه رویکردی به آثار مولانا دارد و به کدام پرسش بنیادین او پاسخ می‌دهد؟ مولوی که مرد دوران خود بود، می‌تواند مرد دوران ما نیز باشد؟ ما برای ساختن جهان مطلوب، چه بهره‌ای از مولانا می‌توانیم ببریم؟ مولانا چه نقشی در نزدیکی تمدن‌ها و فرهنگ‌ها دارد؟ علم امروزی چه نسبتی با عرفان دارد؟ و بسیاری پرسش‌های دیگر درباره‌ مولانا و دنیای امروز: این‌ها مجموعه پرسش‌هایی‌اند که در این مجال می‌توان از اساتید و مولانا پژوهان پرسید و پاسخ گرفت.

علاقه مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند به نشانی تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر، نبش کوچه‌ سوم، مراجعه کنند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − دو =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>