عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » انتشار مجموعه داستان “بعد دیگر نمی توان خوابید”

انتشار مجموعه داستان “بعد دیگر نمی توان خوابید”

۳۰

تیر

۹۳

انتشار مجموعه داستان “بعد دیگر نمی توان خوابید”

مجموعه داستان “بعد دیگر نمی‌توان خوابید” نوشته ناتاشا امیری به تازگی از سوی نشر چشمه منتشر شده است.

“بعد دیگر نمی‌توان خوابید”

مجموعه داستان”بعد دیگر نمی‌توان خوابید” یازده داستان را همچون: پندارهای یک دکتر منزوی ، مرگ‌آباد ، از چیزی که هستی بترس ، تا این‌جا … تا بعد ، کوچه‌های تاریک پیچ در پیچ ، از جنس غبار ، خیابان «ب» ، ارتفاع ، بعد دیگر نمی‌توان خوابید ، کاکتوس ، سیگار و هنرمند پسامدرن و اولین و آخرین بار.شامل می‌شود و دارای زوایای دید گوناگون است.

۶ داستان از این مجموعه با زاویه دیده اول شخص، چهار داستان با زاویه دید سوم‌شخص و یک داستان با زاویه دید اول شخص جمع (ما) روایت شده است.

نویسنده در این مجموعه سعی کرده در فرم و زبان دست به تجربه‌های جدیدی بزند. یازده داستان در این مجموعه آمده است که هر کدام در نوع خود دغدغه‌های اجتماعی و مضامینی از این دست را در خود جای داده است.

بعد-دیگری-نم-توان-خوابید ناتاشا امیری

بخشی از “مرگ آباد”

نمی‌فهمیدیم چرا باید این‌ همه درد بکشیم، هم به خاطر تمام اتفاقات عمر و هم بعد از کشیدن سیم خاردار. بعضی از ما به آستانه‌ی جنون‌آمیز خودکشی رسیدیم- مثل خیلی‌ها که جواب «ارزشش را دارد؟» برای‌شان منفی بود- و بعضی‌ها سال‌ها انتظار پستچی را کشیدیم که نمی‌آمد تا نامه‌ای را که از فشار تنهایی برای خود نوشته و به اسم و آدرس خود در کامیون آذوقه انداخته بودیم،‌ برگرداند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش + 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>