عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نقد و بررسی رمان” بهار برایم کاموا بیاور”

نقد و بررسی رمان” بهار برایم کاموا بیاور”

۲۳

اردیبهشت

۹۳

نقد و بررسی رمان” بهار برایم کاموا بیاور”

رمان”بهار برایم کاموا بیاور” نوشته مریم حسینیان روز دوشنبه (۲۲ اردیبهشت ماه) در کانون ادبیاـ ایران،نقد و بررسی می‌شود.

در نشست نقد و بررسی رمان بهار برایم کاموا بیاور، محمدرضا گودرزی و فهیمه جعفری حضور خواهند داشت.

بهار برایم کاموا بیاور

رمان مریم حسینیان با فضایی وهم آلود و ترسناک، دارای ۲۳ بخش است و راوی داستان وقایع  روزانه زندگی‌اش را خطاب به همسرش تعریف می‌کند.

«بهار برایم کاموا بیاور» رمانی تکان‌دهنده، رعب‌آور، چند لایه و خوش‌ساخت است. زن راوی درون آن، زن دوست‌داشتنی همیشه دامن‌پوشی است که برای بچه‌ها پناه و برای شوهر مایه دلگرمی ‌است. حتی گنجشک‌ها هم از محبت او سهمی‌ می‌برند، وقتی زن در روزهای برفی برایشان در باغچه برنج و نان می‌پاشد و برای روزهای سخت، با کاموای صورتی، به قامتشان لباس می‌بافد.

رمان بهار-برایم-کاموا-بیاور

قصه اصلی،عمدتاً در خانه‌ای ترسناک که در برهوتی از برف، تنها خانه آن حوالی است، اتفاق می‌افتد. رمان با این جملات آغاز می‌شود: «ما را آورده بودی وسط برهوت. حتی نمی‌توانستیم آدرس خانه‌مان را به کسی بدهیم. بگوییم کوچه چندم؟ خیابان چی؟ پلاک چند؟ گفتی اینجا شبیه همان جایی است که شب‌ها می‌نویسی‌اش. گفتی فقط اینجاست که درخت‌هایش از دور تیره‌اند. گفتی صدای کبک می‌شنوی وسط زمستان. اینها را قبول کردم که دست دو تا بچه را گرفتم و آمدم توی خانه‌ای که دلم هری می‌ریخت وقتی بنیامین از پل‌های لق و نرده‌های چوبی یکی در میانش، شلنگ تخته می‌انداخت و می‌رفت تا در را باز کند یا وسط حیاط بازی کند.»

نشانی: تهران، خیابان مفتح جنوبی، روبروی ورزشگاه شیرودی، خیابان اردلان، شماره ۱۲

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 × شش =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>