عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “بهترین بچه های عالم” در بازار نشر!

“بهترین بچه های عالم” در بازار نشر!

۲۶

فروردین

۹۳

“بهترین بچه های عالم” در بازار نشر!

مجموعه داستان”بهترین بچه‌های عالم” با ترجمه اسدالله امرایی و با همکاری نشر قطره منتشر شد.

بهترین بچه‌های عالم

کتاب بهترین بچه‌های عالم مجموع ۵۹ اثر داستانی کوتاه و آنی (آنچه در لحظه اتفاق افتاده) را از نویسندگان به نام جهان همچون: جان آپدایک، ریموند کارور، هانریش بل، مارگارت‌ ات‌وود‌، ‌تیم‌ اوبرایان‌ و خولیو کورتاسار‌، شامل می‌شود.

گفته‌های امرایی را درباره جدیدترین اثرش می‌خوانیم:

«بهترین بچه عالم» عنوان مجموعه‌ای از فلش‌فیکشن‌های نویسندگان مختلف جهان است. طیف نویسندگانی که آثارشان در این کتاب به چاپ رسیده، از چهره‌های معروف تا آن دسته از نویسندگانی را که زمانی معروف نبوده و امروز تبدیل به چهره شده‌اند، شامل می‌شود. داستان‌های این کتاب، از نظر تقسیم‌بندی داستانی در حوزه فلش‌فیکشن‌ها جا می‌گیرند. روی جلد کتاب هم درج شده است که این اثر شامل داستان‌های خیلی کوتاه می‌شود. البته عنوانی که من برای معادل فارسی فلش فیکشن، پیشنهاد دارم «دَم داستان» است.

مجموعه داستان بهترین-بچه-های-عالم

بخشی از داستان«پدر» نوشته ریموند کارور:

«بچه توی ننو کنار تخت خواب بود. باشلق و لباس سر هم سفیدی داشت. ننو را تازه رنگ زده بودند. دور آن روبان آبی خیلی کم رنگی بسته بودند و توی ننو تشکچه آبی بود. سه خواهر کوچک و مادر که تازه از رختخواب بلند شده بود و هنوز حالش به جا نبود، همراه با مادربزرگ دور بچه را گرفتند و او را تماشا می‌کردند که خیره نگاه می‌کرد و گاهی مشت خود را به دهان می‌برد. نمی‌خندید و لبخند هم نمی‌زد اما گاه و بی‌گاه پلک می‌زد و هر وقت یکی از دخترها چانه او را بازی می‌داد، زبانش را بیرون می‌آورد و پس می‌کشید.»

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ دو = 8

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>