عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » نمایش “بوم زندگی با تأمل آقای جیم”

نمایش “بوم زندگی با تأمل آقای جیم”

۲۶

خرداد

۹۳

نمایش “بوم زندگی با تأمل آقای جیم”

نمایش” بوم زندگی با تأمل آقای جیم” به نویسندگی و کارگردانی مجید جور، از روز یک شنبه(۲۵ خرداد ماه) در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی، به روی صحنه نمایش رفت.

نمایش بوم زندگی با تأمل آقای جیم

بازیگران

مجتبی پیر زاده, الناز اسمعیل زادگان, مسعود توحید لو

خلاصه داستان

آقای جیم به طور اتفاقی با کسی آشنا می‌شود و بعد از کمی صحبت کردن او را وارد دنیای ذهن خودش می‌کند، تا اینکه متوجه می‌شود خودش وارد بازی زندگی او شده است.

 نمایش بوم-زندگی-با-تأمل-آقای-جیم

یادداشت کارگردان

قبل از نوشتن هر کلمه‌ای از خالق دم به خاطر همه چیز سپاسگزارم .

قصه‌ی واکنش ذهن من برای نوشتن این شخصیت بر می‌گردد به سال هزار و سیصد و نود و یک . . .

درست شانزده ماه پیش در ذهن من دیواری فرو ریخت و من چند لحظه صدای ریخته شدن دیوار یک قلعه‌ی بزرگ را شنیدم، بعد از کمی فکر کردن وارد آن قلعه شدم و شروع کردم به نوشتن. شب بود و سکوت، سرد بود و حروف الفبا به شکل یک انسان در سر من قدم می‌زد، با کسی حرف می‌زدم که شبیه خودم بود و می‌گفت باید شکل بگیرد، نفس بکشد، حرف بزند، قدم بزند، آنهم در تئاتر این سرزمین، آن لحظه فکر می‌کردم به دیوانگی رسیدم به جنون، اما فردای آن روز از نوشته‌هایم فهمیدم تمام شب راست بود و من از همان روزهای اسفند ماه سال هزار و سیصد و نود و یک با کسی همراه بودم که نامش را هم نمی‌دانستم و بعد حرف اول نام خانوادگی‌ام را برایش انتخاب کردم (جیم) و آن شخصیت “آقای جیم” نام گرفت .

از آن دوران تا ماحصل نگارش این نمایش، چه در حیطه‌ی کارگردانی و چه در کسوت بازیگری تمام مدت ذهن من درگیر شخصیت ” آقای جیم” بود که بعد از زمان‌های طولانی تمرین، تلاش‌های بی وقفه گروه اجرایی باعث شد تصویر ذهن من از یک صحنه، از یک شخصیت ساخته شود و در آخر ” آقای جیم” روی صحنه شکل بگیرد که از تاریخ بیست و پنج خرداد ماه هزار و سیصد و نود و سه شخصیت ” آقای جیم” در صحنه خلق می‌شود و شروع به نفس کشیدن می‌کند و من حس زیبای آن روز خودم را به نگاه چشمان پر مهری که نظاره گر این شخصیت باشد تقدیم خواهم کرد.

عوامل تهیه

دستیار کارگردان و برنامه ریز: فرزاد تقوی فرهی

مشاور هنری: روزبه حسینی

آهنگساز: محمد نوابی

منشی صحنه: بهاره سر افرازی

مدیر صحنه: فرزان فولادی

طراح صحنه و لباس: مجید جور

طراح پوستر و بروشور: نوشین مهدیقلی خان

عکاس: غزل اسد زاده

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو × 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>