عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » برنامه های بیست و نهمین جشنواره موسیقی فجر (۱)

برنامه های بیست و نهمین جشنواره موسیقی فجر (۱)

۹

بهمن

۹۲

برنامه های بیست و نهمین جشنواره موسیقی فجر (۱)

بیست و نهمین دوره جشنواره موسیقی فجر از روز ۲۴ بهمن ماه به مدت یک هفته(تا اول اسفند) برگزار می‌شود.

این دوره از جشنواره موسیقی فجر با اجرای بیش از ۱۲۹ برنامه به دبیری حسن ریاحی و در سالن‌های چون: تالار وحدت، سالن رودکی، ایوان شمس، برج آزادی، فرهنگسرای نیاوران، سالن اریکه ایرانیان، فرهنگسرای ارسباران، خانه هنرمندان و برج میلاد برگزار خواهد شد.

این مراسم با اجرای گروه‌های مختلف موسیقی در بخش‌های رقابتی، نسلی دیگر، استعدادهای درخشان، بین الملل، ویژه بانوان و کودک و نوجوان، برگزار می‌شود و هچنین لازم به ذکر است که پیش فروش بلیت‌های جشنواره موسیقی فجر از ساعاتی پیش آغاز شده است.

برنامه‌های جشنواره موسیقی فجر

در بخش اول این خبر به اعلام برنامه‌های چهار روز اول جشنواره موسیقی فجر خواهیم پرداخت.

اجراهای اولین روز (۲۴ بهمن)جشنواره موسیقی فجر:

 ساعت ۱۵:۳۰ در بخش استعدادهای درخشان تکنوازی ویولنسل یاسمن کوزه گر، تکنوازی گیتار مهراد نجفیان، تکنوازی ویولنسل نیکی خباز واحد، تکنوازی فلوت هلیا گل مقانی آذر و تکنوازی گیتار حمیدرضا سبزواری در سالن رودکی اجرا می‌شود.

در بخش رقابتی جشنواره نیز پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه ساعت ۱۸:۳۰ تریوی گیتار «رزت» بهار عصاره، کوارتت گیتار «سدار» بابک رستمی در سالن رودکی و گروه مهر استان مرکزی به سرپرستی امیر کزازی مجد و گروه باران شیراز به سرپرستی امیر حسین دادور ساعت ۱۹ در برج آزادی برنامه‌های خود را اجرا می‌کنند.

گروه «ستاره قطبی» به سرپرستی بهار ایلچی ساعت ۱۸:۱۵ در فرهنگسرای نیاوران و ارکستر زهی«ایران زمین» به سرپرستی سودابه سالم ساعت ۱۸:۳۰ در سالن اریکه ایرانیان به ترتیب در بخش‌های بانوان و کودک ونوجوان میزبان علاقه مندان موسیقی خواهند بود. این در حالی است که در بخش نسلی دیگر نیز گروه «رهاوی» به سرپرستی احسان ذبیحی فر و ساناز نخجوانی ساعت ۲۰ در فرهنگسرای ارسباران و همنوازی پیانو و کمانچه پیمان یزدانیان و حسام اینانلو ساعت ۲۱ در تالار وحدت برنامه خود را اجرا می‌کنند.

در بخش بین الملل نیز گروهی از کشور هلند ساعت ۲۱ برنامه خود را در تالار ایوان شمس اجرا می‌کنند. در بخش جنبی نیز مازیار یونسی نیز با ارکستر و کر «آی سو» ساعت ۱۸:۱۵ در تالار وحدت و دو نوازی پیانو و ویولن سامان احتشامی و بابک شهرکی میزبان علاقه مندان موسیقی خواهند بود.در بخش پاپ جشنواره نیز رضا صادقی ساعت ۱۸:۱۵ و بهنام صفوی ساعت ۲۱:۳۰ در برج میلاد برنامه خود را اجرا می‌کنند.

اجراهای دومین روز (۲۵ بهمن)جشنواره موسیقی فجر:

در بخش استعدادهای درخشان ساعت ۱۵:۳۰ تکنوازی ویولون آلتو کیمیا حسابی، تکنوازی ویولن نگین باقری، تکنوازی کلارینت پانیذ شفایی و تکنوازی پیانو اشکان لایق در سالن رودکی اجرا می‌شود. ضمن اینکه در بخش رقابتی خانه ساز دهنی به سرپرستی شهرام شادانفر و تریوی کاکتوس به سرپرستی رسول نجفیان ساعت ۱۸:۳۰در سالن رودکی و همنوزان فاخته» خشایارپارسا و «ردیف» به سرپرستی محمد جواد صانعی ساعت ۱۹ در برج ازادی برنامه دارند.

در بخش بین الملل رسیتال فلوت و پیانو ایران و اتریش به سرپرستی علی باستانی نژاد ساعت ۲۱:۳۰ در سالن رودکی و کوارتت گروه موسیقی کشور هلند ساعت ۲۱ در تالار ایوان شمس اجرا می‌شود. ضمن اینکه گروه «خنیا» به سرپرستی پری ملکی در بخش بانوان ساعت ۱۸:۱۵ در فرهنگسرای نیاوران و در بخش کودک و نوجوان گروه «پارس» به سرپرستی ناصر نظر ساعت ۱۸:۳۰ در سالن اریکه ایرانیان میزبان علاقه مندان موسیقی هستند.

دراین روز شهرام شکوهی و رضا یزدانی در بخش پاپ به ترتیب ساعت‌ها ۱۸:۱۵ و ۲۱:۳۰ در مرکز همایش‌های برج میلاد و در بخش نسلی دیگر گروه «نقش» با هنرمندی امیر شریفی و مهدی امامی و گروه «نوبهار» با هنرمندی بهاره فیاضی و داود فیاضی ساعت ۲۰ در فرهنگسرای ارسباران برنامه‌های خود را اجرا می‌کنند.

اجراهای سومین روز (۲۶ بهمن)جشنواره موسیقی فجر:

سیروان خسروی ساعت ۱۸:۱۵ و ۲۱:۳۰ شنبه ۲۶ بهمن ماه در بخش پاپ میزبان علاقه مندان موسیقی در برج میلاد خواهد بود. ضمن اینکه محمد اصفهانی ساعت ۱۸:۱۵ و ۲۱ در تالار وحدت برنامه خود را اجرا می‌کند.

رامیز قلی اف یکی از ستارگان موسیقی اصیل آذربایجان نیز ساعت ۲۱ تاریخ یاد شده در بخش بین الملل پذیرای دوستداران هنر موسیقی است. این در حالی است که بخش استعدادهای درخشان جشنواره از ساعت ۱۵:۳۰ در سالن رودکی شاهد اجرای تکنوازی ویولنسل ماکان خوی نژاد، تکنوازی گیتار پارسا سنجری، تکنوازی پیانو آرمان فهیمی و کوارت زهی مهر کیمیا حسابی خواهد بود.

در بخش رقابتی نیز ارکستر مجلسی «رسا» به سرپرستی مظفر نبیلی و آنسامبل بادی ایرانیان به سرپرستی افشار حشمتیان ساعت ۱۸:۳۰ در سالن رودکی و گروه «دل آرا» به سرپرستی محسن کیمیایی فر و «سرشک» به سرپرستی یحیی علوی ساعت ۱۹ در برج آزادی آثار خود را عرضه می‌کنند. ضمن اینکه در بخش نسلی دیگر بداهه نوازی بربت شهرام غلامی، «سروشان» آرش کامور ساعت ۲۰ در فرهنگسرای ارسباران اجرا می‌شود.

گروه «دادمهر» به سرپرستی پروین سلطانی و «کرشمه» به سرپرستی شیدا جاهدیان نیز ساعت ۱۸:۱۵ در بخش بانوان و گروه «آشیانه کودک و نوجوان» به سرپرستی فریبرز رستمی ساعت ۱۸:۳۰ در بخش کودک و نوجوان به ترتیب در فرهنگسرای نیاوران و سالن اریکه ایرانیان پذیرای دوستداران موسیقی است. دوئت پیانو و فلوت فیروزه نوایی نیز ساعت ۲۱:۳۰ تاریخ یاد شده در سالن رودکی در بخش جنبی اجرا خواهد شد.

اجراهای چهارمین روز (۲۷ بهمن)جشنواره موسیقی فجر:

 ساعت ۱۵:۳۰ در بخش استعدادهای درخشان تکنوازی گیتار نیکا خسروی، تکنوازی ویولن سروین حزین، تکنوازی ابوا نوژن معروفی، تکنوازی پیانو متین در سالن رودکی اجرا می‌شود.

در بخش رقابتی جشنواره نیز ساعت ۱۸:۳۰ گروه کر گرگان«آداک» به سرپرستی ابوذر اسماعیلی ثالث و گروه کر آرارات آراکس خاچاطوریان ساعت ۱۸:۳۰ در سالن رودکی و گروه «روح افزای قم » به سرپرستی سیداحمدکاشانی مقدم و «نسیم» به سرپرستی نسیم احمدیان ساعت ۱۹ در برج آزادی برنامه‌های خود را اجرا می‌کنند.

گروه «مهرنوا» به سرپرستی نازلی بخشایش ساعت ۱۸:۱۵ در فرهنگسرای نیاوران و گروه «ارف» به سرپرستی مسعود نظر ساعت ۱۸:۳۰ در سالن اریکه ایرانیان به ترتیب در بخش‌های بانوان و کودک ونوجوان میزبان علاقه مندان موسیقی خواهند بود. این در حالی است که در بخش نسلی دیگر نیز گروه نوازی منتخبان جشنواره موسیقی جوان ساعت ۲۰ در فرهنگسرای ارسباران برنامه خود را اجرا می‌کنند.

در بخش بین الملل نیز گروهی مشترک از کشورهای آلمان و ارمنستان ساعت ۲۱ برنامه خود را در تالار ایوان شمس و رسیتال پیانو کشور روسیه ساعت ۲۱:۳۰ برنامه خود در سالن رودکی را اجرا می‌کنند. در بخش جنبی نیز گروه «رستاک» به سرپرستی سیامک سپهری و ارکستر آکادمیک تهران به رهبری امین سالمی به ترتیب ساعت ۱۸:۱۵ و ۲۱ بدر تالار وحدت میزبان علاقه مندان موسیقی خواهند بود.

در بخش پاپ جشنواره نیز گروه سون ساعت ۱۸:۱۵ و ۲۱:۳۰ در برج میلاد برنامه خود را اجرا می‌کنند.

* ادامه برنامه‌ها بیست و نهمین جشنواره موسیقی فجر در بخش دوم خبر خواهد آمد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

۰ دیدگاه

بازتاب های این مطلب

  1. برنامه های بیست و نهمین جشنواره موسیقی فجر - […] دنبال خبر اول از برنامه‌های بیست و نهمین دوره جشنواره موسیقی فجر در این نوشته به اعلام دیگر برنامه‌های …

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 × = بیست یک

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>