عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » اجرای مجدد بیوه ها

اجرای مجدد بیوه ها

۱

مهر

۹۳

اجرای مجدد بیوه ها

طبق گفته‌های شهاب الدین‌ حسین پور کارگردان نمایش بیوه‌های غمگین سالار ، نمایش بیوه‌های غمگین سالار جنگ از هفتم مهرماه تا یازدهم مهرماه طی ۵ روز ۸ بار در گرگان  در تالار فخرالدین اسعد گرگانی ( گرگانی ) اجرا می‌شود.

اجرای مجدد بیوه ها

 این نمایش در جشنواره بین المللی فجر مورد تحسین و توجه قرار گرفته است ، به گفته حسین پور  این نمایش تاکنون در تهران ، شاهرود و شیراز اجرا شده و دو هفته دیگر در رشت هم اجرا خواهد شد  .

نمایشنامه «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» روایتگر جامعه‌ای است که از ریشه و اصول هویتی، فرهنگی، زبانی و طبقاتی خود جدا شده و در هویتی دروغین، جعلی و مفلوک زمانه‌ای دچار شده که هیچ کس در نقش و جایگاه خود قرار ندارد و زوال ناشی از ریاکاری و دروغ همه ریشه‌ها و اصالتش را گرفته و کارکرد رفتاری غالب در انجام امور اجتماعی، تجاری و سیاسی این نوع جامعه چیزی فراتر از ریا، تملق و دروغگویی و عوام فریبی نیست.بنابراین گفتمان حاکم در این نوع جامعه،  گفتمان خرافات، تظاهر و تناقض، جنایت و خشونت است.

اجرای مجدد بیوه ها

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 − = یک

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>