عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » بی تو به سر نمی شود!

بی تو به سر نمی شود!

۲۵

تیر

۹۳

بی تو به سر نمی شود!

آلبوم موسیقی استاد عبدالوهاب شهیدی با عنوان “بی تو به سر نمی‌شود” با همکاری شرکت سرنا صوت، منتشر شد.

آلبوم”بی تو به سر نمی‌شود”

این آلبوم ۱۲ قطعه موسیقایی را که از آثار ماندگار موسیقی ایران است با صدای استاد شهیدی شامل می‌شود که استاد علاوه بر خوانندگی در آلبوم”بی تو به سر نمی‌شود”، به نوازندگی عود نیز پرداخته است.

آلبوم بی-تو-به-سر-نمی-شود

عبدالوهاب شهیدی خواننده موسیقی سنتی ایرانی و نوازنده عود در سال ۱۳۰۱ در میمه اصفهان به دنیا آمد. او از اوایل دهه ۱۳۲۰ فعالیت هنری خود را با فراگیری آواز، سنتور و عود نزد اسماعیل مهرتاش آغاز کرد. شهیدی در سال ۱۳۳۹ با برنامه گل‌ها شروع به فعالیت و همکاری در رادیو کرد و تا سال ۱۳۵۷ در بسیاری از این برنامه‌ها حضور داشت. حضور او در برنامه‌های «برگ سبز» و «گل‌های تازه» همواره در ذهن دوستداران موسیقی می‌ماند.

استاد شهیدی چندین بار هم در برنامه‌های جشن هنر شیراز شرکت کرده و در این برنامه‌ها اجراهایی ناب با همکاری استادان جلیل شهناز، فرامرز پایور، اصغر بهاری، حسین تهرانی، رحمت‌الله بدیعی، حسن ناهید، محمد اسماعیلی و… به یادگار گذاشته است. استاد شهیدی در اجرای آوازها و ترانه‌های محلی بختیاری نبوغ ویژه‌ای دارد و این آوازها در اجراهای ایشان به وفور یافت می‌شود.

دیگر آلبوم‌های استاد شهیدی

نگاه گرم تو»، «گله دارم»؛ «شتربانا»، «عود من خداحافظ»، «در مدح علی»، «دوبیتی‌های باباطاهر» و «راز عود»

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + چهار =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>