عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » رمان “تاریک ماه”

رمان “تاریک ماه”

۲۷

خرداد

۹۳

رمان “تاریک ماه”

رمان “تاریک ماه” نوشته منصور علیمرادی، با همکاری انتشارات روزنه به تازگی منتشر شده است.

تاریک ماه

علیمرادی در این رمان ده فصلی-با زاویه دید من راوی دانای کل نا محدود-، داستان جوانی عاشق به نام”میرجان” را به نگارش درآورده است.

یاغی جوان و عاشقی که سرگردان کوه‌ها و شنزارهای تفتیده جنوب است و به اجبار مدت زیادی را تنها و بدون آذوقه در کوهستانی دور دست می‌گذراند و با گوشت شکار و دانه کنارهای کوهی ارتزاق می‌کند.

عشق و وهم، ترس و تنهایی، آوارگی و اضطراب، تخیل و تردید، شخصیت اصلی این رمان را در نهایت به پرتگاهی هولناک سوق می‌دهند که خود او هیچ دخالتی در ایجاد موقعیت‌هایی که می‌خواهد از آنها بگریزد نداشته است.

رمان تاریک-ماه

تاریک ماه، ستمی را که بر انسانی ناتوان در برابر رویدادهای ناگهانی زندگی حادث شده است، روایت می‌کند که عدم چیرگی‌اش بر این اتفاقات او را به سمت نابودی می‌کشاند.

بخشی از رمان”تاریک ماه”

مرگ روبرویم نشسته بود و داشت برگلویم پنجه می‌کشید که صدای موتورسیکلت تو تاراندش. مردی زخمی، روبه موت و لیچِ‌ خون. تیرم کاری بود بلوچ! تیر جفت‌ ران‌هایم را دوخته بود به هم، خون بسیاری از بدنم رفته بود که تو آمدی، تمام تنم تشنه‌ی جرعه‌ای آب بود که کلوخِ راه گلویم را فرو دهد،‌ دنیا را می‌بینی مرد! امروز اما در خانه‌ی تو نشسته‌ام آرام، به جای تنه‌ی پوست شده‌ی درخت کهور، تکیه داده‌ام به بالش توپُر.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج × = 5

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>