عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » یک هفته با تالستوی در شهر کتاب

یک هفته با تالستوی در شهر کتاب

۶

اردیبهشت

۹۳

یک هفته با تالستوی در شهر کتاب

مرکز فرهنگی شهر کتاب یک شنبه، ۷ اردیبهشت ماه اولین جلسه از برنامه “یک هفته با تالستوی” را در ساعت ۱۶،  برگزار می‌کند.

یک هفته با تالستوی

 برنامه یک هفته با تالستوی، با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو و بنیاد تالستوی و با حضور: رضا امیرخانی، محمدرضا بایرامی، بلقیس سلیمانی، محمدحسن شهسواری، ناهید طباطبایی و مهام میقانی، همچنین : با حضور ولادیمیر تولستوی نوه این نویسنده، همسرش و گروه تلویزیونی روسیه و با حضور متفکران، داستان‌نویسان، پژوهشگران، هنرمندان و استادان زبان و ادبیات روسی دانشگاه‌های ایران، برگزار خواهد شد.

 روز دوشنبه هشتم اردیبهشت هم از ساعت ۱۰ صبح فیلم «جنگ و صلح» که بر اساس رمان تالستوی ساخته شده است، برای علاقه‌مندان به نمایش در می‌آید و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نهم و دهم اردیبهشت از ساعت ۱۶ همایش آراء و افکار تالستوی، با حضور استادان فلسفه و ادبیات برگزار می‌شود و رضا داوری اردکانی درباره «تاملی در مرگ ایوان ایلیچ»، کریم مجتهدی درباره «نگاهی به رستاخیز»، مهناز صدری درباره «خانواده و پیروان تالستوی بعد از انقلاب اکتبر»، دکتر زهرا محمدی درباره «تالستوی در برابر تالستوی»، غلامرضا خاکی درباره «تالستوی در نبرد نهایی»، معصومه معتمدنیا درباره «فلسفه شرق در آثار تالستوی»، فاطمه قاسمی درباره «تحول درون از منظر تالستوی و عطار در پدر سرگئی و شیخ صنعان» سخنرانی خواهند داشت.

یک هفته با تالستوی

در آغاز این همایش در روز سه‌شنبه ولادیمیر تالستوی نوه‌ این نویسنده برجسته روس و ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی سخنرانی خواهند داشت و در روز پنج‌شنبه یازدهم اردیبهشت از ساعت ۱۶ هنرمندان سینما و تئاتر از آموخته‌های خود از تولستوی سخن می‌گویند که رضا کیانیان، حسن فتحی، محمد چرم‌شیر، اسماعیل شفیعی و سروش صحت از سخنرانان این روز هستند.

همچنین ۴۰ تابلوی نقاشی از تالستوی و آثار او را که نوه او با خود به ایران می‌آورد، در طول این هفته برای علاقه‌مندان به نمایش در می‌آید. نمایش فیلم‌های مستند درباره‌ تالستوی نیز از دیگر برنامه‌های این یک هفته است.

لازم به ذکر است دوستداران شرکت در این برنامه می‌توانند، به نشانی تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر، نبش کوچه‌ی سوم، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 3 = سه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>