عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » چاپ دوم”تدفین مادر بزرگ” گابریل گارسیا مارکز

چاپ دوم”تدفین مادر بزرگ” گابریل گارسیا مارکز

۲۰

اسفند

۹۲

چاپ دوم”تدفین مادر بزرگ” گابریل گارسیا مارکز

چاپ دوم کتاب”تدفین مادر بزرگ” گابریل گارسیا مارکز، با ترجمه قاسم صنعوی و از سوی نشر کتاب پارسه منتشر شد.

“تدفین مادر بزرگ” گابریل گارسیا

داستان تدفین مادربزرگ گابریل گارسیا مارکز، برای اولین بار سال ۱۳۶۴ با ترجمه قاسم صنعوی منتشر شده بود و اکنون پس از ۲۸ سال چاپ دوم آن راهی بازار نشر شد.

شخصیت اصلی داستان «تدفین مادربزرگ» زن مسنی است که هیچ کس باور نمی‌کرد روزی ممکن است از دنیا برود. او مادربزرگی قدرتمند و مالک منطقه‌ای وسیع است و افراد زیادی در زیردست او قرار دارند. قدرت زیاد مادربزرگ او را تبدیل به دیکتاتوری کرده که به نظر می‌رسد مرگ او با به پایان رسیدن فرمانروایی مصادف می‌شود و نویسنده با روایت دوره‌ای ۱۴ روزه که بین مرگ تا تدفین او را در برمی‌گیرد اشاره و نقدی دارد بر استعمار و زورگویی‌های رهبران جامعه.

تدفین مادربزرگ گابریل-گارسیا-مارکز

داستان ها

 «خواب نیمروز سه شنبه»، «روزی چون روزهای دیگر»، «در این دهکده دزدی وجود ندارد»، «بعدازظهر شگفت بالتاثار»، «بیوه مونتی یل»، «یک روز بعد از شنبه»، «گل‌های مصنوعی» و «تدفین مادربزرگ»

بخشی از داستان

هیچ‌کس نمی‌توانست تصور کند که امکان دارد مادربزرگ روزی بمیرد، مگر افراد قبیله و خود او که دل نگرانی‌های ناشی از پیری پدر آنتونیو ایسابل، او را بر می‌انگیخت. اما امیدوار بود که مانند مادربزرگ مادری‌اش، که در دوران جنگ ۱۸۷۵ در آشپزخانه اقامتگاهش سنگر گرفته بود و با یک دسته از گشتی‌های سرهنگ آئورلیانو بوئندیا مقابله کرده بود، ۱۲۰ ‌سال عمر کند. اما وقتی که ماه آوریل رسید، مادربزرگ دریافت که خداوند این امتیاز را به او اعطا نخواهد کرد که یک مشت فراماسون طرفدار حکومت فدرالی را شخصا در یک مبارزه آشکار تصفیه کند…

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + نُه =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>