عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “ثریا در اغما”

“ثریا در اغما”

۱۸

مرداد

۹۳

“ثریا در اغما”

چاپ هفدهم از رمان “ثریا در اغما” نوشته اسماعیل فصیح با همکاری انتشارات ذهن آویز منتشر شد.

ثریا در اغما

ثریا در اغما رمانی است که اول بار در سال ۱۳۶۲ منتشر شد و سال‌ها در فهرست کتاب‌های پر مخاطب قرار گرفت، زمان داستان سال ۱۳۵۹ است با زاویه دید من راوی.

این رمان اثری است رئال که به موضوع جنگ پراخته و علاوه بر آن به روشنفکران متواری زمان انقلاب هم توجه شده است.

ثریا خواهرزاده جلال ‌آریان، شخصیت اصلی داستان است که به اصرار مادرش برای ادامه تحصیل و دور بودن از فضای ایران زمان جنگ به پاریس، پایتخت فرانسه سفر می‌کند اما پس از یک تصادف به کما می‌رود و جلال برای رسیدگی به کارهای او ابتدا از مرز زمینی روانه ترکیه و سپس فرانسه می‌شود. وی در پاریس تعدادی از دوستان قدیمی‌اش را می‌بیند و…

رمانثریا-در-اغما

بخشی از رمان

اواخر پاییز ۱۳۵۹، یک سه شنبه سرد، حدود دو بعدازظهر. در دهانه ترمینال، در ضلع شمالغربی«میدان آزادی» تهران، دستفروشها، گاریهای دستی، و مسافرین اتوبوس، وسط گرد و خاک و دود گازوئیل و سرو صدا و بوبق بوق، درهم می‌لولند.

«جیگر… به به! سیخی دو تومن!»

«ساندویچ آقا! ساندویچ تخم مرغ!»

«آقا اجازه… بکش کنار»

محوطه داخل ترمینال که تازه افتتاح شده یک چیز بی سر و ته، ولنگ و باز، عملا بیابان است. فقط گوشه‌هایی از آن را چادرهای برزنتی زده اند. ظاهرا اتوبوسهای عازم شمال وشمالغرب و حتی ترکیه و اروپا از اینجا حرکت می‌کنند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 × چهار =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>