عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » بازنشر”جای خالی سلوچ”

بازنشر”جای خالی سلوچ”

۲۶

مرداد

۹۳

بازنشر”جای خالی سلوچ”

چاپ نوزدهم از رمان”جای خالی سلوچ” نوشته محمود دولت آبادی،  با همکاری نشر چشمه منتشر شد.

جای خالی سلوچ

جای خالی سلوچ رمانی است به سبک رئال که نخستین بار در سال ۱۳۸۵ منتشر شد و ایده آن در سال‌های حبس در زندان ساواک در ذهن دولت آبادی پرورده شده است.

جای خالی سلوچ روایت کننده زندگی  خانواده‌ای در یکی از روستاهای ایران است؛ مرگان پس از ناپدید شدن همسرش -سلوچ- به تنهایی برای تامین زندگی فرزندنس-عباس ، ابرار، هاجر- تلاش می‌کند.

 «مرگان» زن روستایی روزی به هنگام برخاستن از خواب شوهرش «سلوچ» را نمی‌بیند. با نوعی حس پنهانی می‌فهمد که او را برای همیشه از دست داده است و جستجـویش بی ثمر می‌ماند. کل داستان حول و حوش سرنوشت خانواده در غیاب و فقدان «سلوچ» می‌گردد. سرنوشتی سرشار از رنج و مرارت که از «مرگان» زنی متوهم بر‌جا می‌گذارد که فکر می‌کند شوهرش زنده است.

رمان جای-خالی-سلوچ

جای خالی سلوچ فضای روستایی راکد و سست را بیان می کند که در آن همه برای زنده ماندن دست و پنجه نرم می کنند. رمانی که ارزش هایی ازجمله تجدد، نو آوری، فن آوری، گرایش به مهاجرت، مبارزه و تقابل این‌ها با یکدیگر می پردازد و در میان بیان همه این‌ها بر کار، ارزش و اهمیت آن بسیار تاکید دارد.

بخشی از داستان

چشم به درازنای جوی کسی می آمد. مردی می‌آمد. جنازه‌ای می‌آمد. آدمی پوشیده در شولایی خونالود بیلی به دست داشت سلوچ؛ بیل کهکینی! از دهنه‌ی کاریز بیرون آمده بود. راه آب را باید همو باز کرده باشد. چهره‌اش پیدا نبود. از شولایش، کپان خرش که همیشه بر دوش داشت، خون می‌چکید. خون در پناه پاهایش کشاله‌ای پیوسته داشت.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + = یازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>