عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “جزیره خاموشان” اثر لوئیز باشلری منتشر شد!

“جزیره خاموشان” اثر لوئیز باشلری منتشر شد!

۶

اسفند

۹۲

“جزیره خاموشان” اثر لوئیز باشلری  منتشر شد!

رمان پلیسی”جزیره خاموشان” نوشته(ماری شلتل) لوئیز باشلری(نویسنده فرانسوی) با ترجنه عباس آگاهی و همکاری موسسه اتشاراتی جهان کتاب منتشر شد.

رمان لوئیز باشلری

در رمان”جزیره خاموشان”یک بازرس با زبان محاوره داستان را روایت می‌کند؛ اتفاقات رمان،‌ در جزیره‌ای رو به استان برتانی فرانسه رخ می‌دهد و وقوع چند قتل پیاپی، باعث سردرگمی اداره پلیس شده است.

محیط بسته جزیره با مردمی منزوی و عبوس، نفوذ یک باند قدرتمند و فاسد که در اداره جزیره هم نفوذ دارد و شخصیت‌هایی با ویژگی‌های عجیب و متفاوت، بر پیچیدگی داستان و کار پلیس‌های حاضر در آن اضافه می‌کند.

جزیره خاوشان لوئیز-باشلری

بخشی از رمان لوئیز باشلری

همه‌چیز چنان در هم تنیده بود که احساس کردم قادر به هیچ نتیجه‌گیری منطقی‌ای نیستم. قبول، شهردار در گوشم نام یک مظنون بی‌دردسر را زمزمه کرده بود، ولی هیچ علاقه‌ای به باور کردن حرف‌های شهردار و هذیان‌های شتابزده‌ش نداشتم… از این گذشته، بعد از این توقف در طنجه و با توجه به حال و هوایی که ایجاد کرده بود، امکانات استدلال منطقی‌ام کمی کاهش یافته بود؛ بعد هم، بالاخره، چه چیزی می‌شد از یک چنین کلاف سردر گمی بیرون کشید؟ با این حال سوالی قلقلکم می‌داد: آیا مِه مِه هرگز وسوسه نشده جاهای دیگر، حکایت‌های عجیب و غریبش را تعریف کند؟ آیا مردم جزیره که تماس زیادی با خارج نداشتند، به گذشته باور نکردنی مردی که در میان خود پذیرفته بودند، بو برده بودند؟ مادام لوگارک و دریاسالار را همه در جزیره می‌شناختند، چون آن‌ها، به عبارتی، از مقامات بودند. آیا واقعا هیچ‌کس به فکر نیافتاده بود که بداند آن‌ها از کجا آمده‌اند؟ شهردار، به سهم خود، در مورد آموزگار قصبه،‌ لوسوئور، کسب اطلاع کرده بود! آیا همه می‌دانستند و سکوت اختیار می‌کردند، یا این که همه بی‌اطلاع بودند و نمی‌خواستند چیزی بدانند؟…

* این اثر لوئیز باشلری در سال ۱۹۸۵، جایزه بهترین رمان حادثه‌ای را کسب کرد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>