عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » سینما » اخبار سینما » برگزیدگان جشنواره بیروت

برگزیدگان جشنواره بیروت

۲۰

مهر

۹۳

برگزیدگان جشنواره بیروت

درام کردی «آخرین زمستان» ساخته سالم صلواتی عنوان بهترین فیلم و بهترین کارگردانی در جشنواره بین‌المللی فیلم بیروت را از آن خود کرد.

جشنواره بیروت

صلواتی پیش از این جوایز جشنواره فیلم بغداد، ارمنستان و اربیل کردستان را دریافت کرده بود. وی پس از دریافت جایزه جشنواره بیروت، جایزه خود را به مردم شهر کردنشین «کوبانی» که زیر فشار داعش قرار دارد، تقدیم کرد.

داستان «یک مرد تحت تعقیب» درباره عیسی کارپوف (گریگوری دوبریگین) یک مهاجر مسلمان چچنی/روسی است که برای پس گرفتن دارایی پدرش به طور غیرقانونی به هامبورگ در آلمان می‌آید و مورد توجه مقامات آلمانی و آمریکایی قرار می‌گیرد.

ژولی گایه بازیگر و کارگردان فرانسوی برای بازی در فیلم «مرد تحت تعقیب» در کنار همایون ارشادی برای بازی در همین فیلم به عنوان بهترین بازیگران زن و مرد انتخاب شدند. این فیلم که ساخته آنتونی کوربین است، با بازی گروهی بازیگر سرشناس شامل فیلیپ سیمور هافمن، ریچل مک‌آدامز، رابین رایت، ویلم دافو و دانیل برول و با اقتباس از رمان جان لوکاره ساخته شده و تولید مشترک بریتانیا، آمریکا و آلمان است.

جشنواره بیروت

رانی مثالها با فیلم «گیرافدا» که داستانی درباره همکاری بین باغ وحش‌ها در بخش فلسطینی وست بانک و تلاویو در سرزمین‌های اشغالی است نیز جایزه هیات ویژه داوری را برای فیلم بلند برد.

جوئل توما هم برای «حمله» جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره بیروت را از آن خود کرد.

گروه داوری همچنین جایزه بهترین فیلم مستند و بهترین کارگردانی فیلم مستند را به کائوتر بن هنیه اهدا کردند. این فیلم درباره تونس ساخته شده است. جایزه ویژه گروه داوری نیز برای فیلم مستند به فیلم «درون سوریه» ساخته طامر الاوان رسید.

جایزه بهترین فیلم کوتاه به علی اصغری برای «بیش از دو ساعت» رسید. این فیلم کوتاه سال پیش به بخش رقابتی فیلم کوتاه جشنواره شصت و ششم کن راه‌یافته بود. کریم رهبانی نیز برای «با روح تو» جایزه ویژه گروه داوری را در این بخش دریافت کرد.

توفیق امانی از مریوان از برگزیدگان پنجاهمین جشنواره فیلم جوان اراک برای «آپارتمان مورچه‌ها» جایزه نفر دوم را در بخش فیلم کوتاه گرفت و عدنان زندی برای «پروانه ها» و سلین کوتشه برای «آینه» به طور مشترک نفر سوم شدند.

جشنواره بین المللی فیلم بیروت از اول اکتبر با نمایش فیلم «سیلس ماریا» و پرسش و پاسخ با ژولیت بینوش بازیگر مشهور فرانسوی آغاز شده بود.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 × = پنجاه چهار

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>