عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » حافظ و موسیقی

حافظ و موسیقی

۱۵

مهر

۹۳

حافظ و موسیقی

نخستین دوره جشنواره حافظ و موسیقی، به مناسبت روز برگداشت حافظ از ۲۰ تا ۲۳ مهر ماه،ساعت ۲۱، با همکاری مدیر هنری بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران امیرعباس ستایشگر، ابوسعید مرضایی(طراح و ایده‌پرداز برنامه)، یاور طاهریان(عکاس)،  بهارک حقوقی(طراح گرافیک)،  رضا عسگرزاده(مدیر صدابرداری) و  پیام شمس(مسئول هماهنگی)، در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

برنامه ها

یکشنبه(۲۰ مهر) :بخش اول: سخنرانی مهدی ستایشگر،”ساز و آواز” تقی سعیدی و  نوازندگی” تنبک” محمد رفیعیان

بخش دوم :  هم وحید تاج به همراه عیسی غفاری “سه‌تار”، امیر عباس ستایشگر”سه‌تار”و پویان گرامی “تنبک”به روی صحنه می‌رود.

دوشنبه(۲۱ مهر): بخش اول: سخنرانی دکتر درّه دادجو ، خوانندگی: مظفر شفیعی و نوازندگی “سه تار” ابوسعد مرضایی و” تنبک”  فرید یداللهی

بخش دوم: مجتبی عسکری (خواننده)، محمدرضا ابراهیمی”تار”، احسان ذبیحی فر “کمانچه” و سینا خشک بیجار “کوبه‌ای” هم در بخش دوم به روی صحنه می‌روند.

سه شنبه(۲۲ مهر):  بخش اول:سخنرانی  هرمز رحیمیان، خوانندگی علی جهاندار و نوازندگی “تار” محمد آدینه محمدی

  بخش دوم: حسین علیشاپور “آواز” و کاوه شفیعی”سنتور”به هنرنمایی خواهند پرداخت.

«امیر عباس ستایشگر» نوازنده و مدیر هنری این جشنواره درباره هدف برگزاری جشنواره حافظ و موسیقی گفته:

ابوسعید مرضایی، بنده و بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران که در رأس آن جناب آقای سجادیان همیشه همراه و همسوی ما و دیگر هنرمندان بوده‌اند، این ایده را پایه ریزی کردیم. یعنی از اوایل تیرماه استارت این کار را زدیم و مجموعه حافظ و موسیقی، اولین قدم ما در این مسیر خواهد بود. بزرگداشت شاعران بزرگ ایران و بازتاب اشعارشان در موسیقی و همچنین احیای فضاهای ساز و آوازی که تا حدودی از موسیقی امروز ما رخت بر بسته نیز، ایده و هدف برگزاری این جشنواره است.

 همایش حافظ و موسیقی

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک × 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>