عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » رو نمایی “حرفه: داستان نویس” در فرهنگسرای ارسباران

رو نمایی “حرفه: داستان نویس” در فرهنگسرای ارسباران

۲۸

دی

۹۲

رو نمایی “حرفه: داستان نویس” در فرهنگسرای ارسباران

مجموعه کتاب چهارجلدی حرفه: داستان نویس ویراسته «فرانک ای. دیکسون» و «ساندرا اسمیت» و با ترجمه «کاوه فولادی‌نسب» و «مریم کهنسال نودهی» که به تازگی از سوی نشر زاوش به چاپ رسیده است روز سه شنبه(اول بهمن ماه) ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران – سالن ذوالفقاری رونمایی و نقد و بررسی می‌شود.

در نشست نقد و بررسی کتاب حرفه: داستان نویس اساتیدی چون: «جمال میرصادقی»، «حسین سناپور» و «محمدحسن شهسواری »،«کاوه فولادی‌نسب» و «مریم کهنسال نودهی» حضور خوهند داشت.

درباره کتاب حرفه: داستان نویس

مجموعه‌ی «حرفه:‌ داستان‌نویس» برخلاف سرنوشت کتاب‌های تئوری در ایران، این‌بار با استقبال خوبی روبه‌رو شده است.این مجلدها در برگیرنده‌ی ۷۶ مقاله از ۵۰ نویسنده، منتقد و مدرس ادبیات داستانی امریکا هستند. در هر یک از این مقالات تکنیک‌های داستان‌نویسی و چگونگی نوشتن و نویسنده شدن به شرح‌و‌تفصیل آمده است، همچنین مسائل حرفه‌ای‌یى که یک نویسنده ممکن است در طول دوره‌ی کاری‌اش با آن برخورد داشته باشد هم در مقاله‌هایی که از سوی داستان‌نویسان مشهور نوشته شده، آمده است. جویس کرول اوتس، جان آپدایک و برخی از نویسندگان این مقالات هستند که در ایران هم شناخته‌شده هستند.

همچنین در توضیح این کتاب حرفه: داستان نویس آمده است:

در همه‌ی این نود سالی که از عمر داستان مدرن فارسی می‌گذرد، شناخت اصول و مبانی داستان‌نویسی بیشتر از هر چیز دیگری مورد غفلت قرار گرفته و گواه این مدعا اندک بودن منابع مکتوب در این زمینه است. این نکته را می‌توان یکی از مهم‌ترین دلایل رکود ادبیات داستانی ما در داخل کشور و عدم توفیق آن در خارج کشور دانست. مجموعه‌ى “حرفه: داستان‌نویس” تلاش می‌کند گامی هر چند کوچک در جهت رفع این کاستی بردارد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 × = پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>