عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “حلزون های پسر” منتشر شد!

“حلزون های پسر” منتشر شد!

۳۱

فروردین

۹۳

“حلزون های پسر” منتشر شد!

رمان”حلزون‌های پسر” نوشته احمد آرام با همکاری نشر افق منتشر شد.

حلزون‌های پسر

آرام در رمان حلزون‌های پسر به آداب و رسوم غلطی که در سال‌های دور در منطقه جنوب کشور مرسوم بوده توجه داشته و اثر بر روایتی عاشقانه، درباره عشق دو مرد به یک دختر، مبتنی است که باید بر اساس سنتی دیرینه در مبارزه‌ای به نام “ذکر دشنه” شرکت کنند: در این مبارزه هر کس که اولین زخم را بر روی صورت حریف بزند، برنده است و می‌تواند با دختر ازدواج کند.

باور مردم بوشهر به اینکه فرد زخم خورده در مراسم «ذکر دشنه‌ها» تنها با نیمی از بدنش زندگی می‌کند و نیمه دیگر بدنش مرده است و نیز اشتیاق مرد به یافتن معشوق و حریف سابق خود، این داستان را شکل می‌دهد.

رمان حلزون-های-پسر

ساختار این رمان نظم روایت را می‌شکند و رمان با یک چندصدایی مواجه است که خواننده گاه احساس می‌کند خودش هم جزو صداهایی است که داستان را پیش می‌برد.

  ماجرا از جایی آغاز می‌شود که بعد از حدود ۵۰ سال از زخم خوردن شخصیت اصلی رمان، نامه‌ای رازآلود به او می‌رسد که در آن گفته شده در صورت تمایل می‌تواند این مبارزه را تکرار کند و اگر برنده آن شود، صاحب همه چیز فرد برنده خواهد بود.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − = سه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>