عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نقد “حکایت عشقی بی‌قاف،‌ بی‌شین، بی‌نقطه”مصطفی مستور

نقد “حکایت عشقی بی‌قاف،‌ بی‌شین، بی‌نقطه”مصطفی مستور

۲۱

تیر

۹۳

نقد “حکایت عشقی بی‌قاف،‌ بی‌شین، بی‌نقطه”مصطفی مستور

مجموعه داستانی”حکایت عشقی بی‌قاف،‌ بی‌شین، بی‌نقطه” نوشته مصطفی مستور، روز یک شنبه(۲۲ تیر ماه) ساعت ۱۷ در فرهنگسرای فردوس نقد و بررسی می‌شود.

در این نشست داستان چند روایت معتبر از اندوه، مصطفی مستور با حضورجعفر توزنده جانی نقد و بررسی می‌شود.

 داستان چند روایت معتبر از اندوه، روایتگر زندگی مردی است که همسرش او را ترک کرده و این مرد تا حدودی از خط مستقیم زندگی خارج شده است.

“حکایت عشقی بی‌قاف،‌ بی‌شین، بی‌نقطه” مصطفی مستور

مجموعه”حکایت عشقی بی قاف، بی شین، بی نقطه” مصطفی مستور شش داستان را تحت عناوین:” مردی که تا پیشانی در اندوه فرورفت”، “چند روایت معتبر درباره اندوه”، “چند روایت معتبر درباره کشتن”، “سوفیا”، “چند روایت معتبر درباره خداوند” و “حکایت عشقی بی‌قاف بی‌شین بی‌نقطه”، را شامل می‌شود.

نقد مجموعه داستان مصطفی-مستور

در این داستان‌ها ما اغلب با مولفه‌هایى روبه‌رو هستیم که در آن‌ها همنشینى نوعى خوانش متافیزیکى با روابط ساده و روزمره‌ی انسانى- اجتماعى محور اصلى داستان‌ها را تشکیل مى‌دهند. در این مولفه‌ها عناصر تکرار شونده‌اى مانند سکون سنگین زمان، توجه به جزئیات بى اهمیت و تبدیل شدن یک ماجرا به پرتره‌اى از ناکامى‌هاى هستى شناسانه‌، خوانش داستان‌ها را کمى «خاص» مى‌کند. «مصطفى مستور» در اعم داستان‌هاى این کتاب کوشیده تا با مکث پیرامون یک رابطه‌ی خوشایند، شیطنت‌آمیز و یا تلخ انسانى زوایایى را روشن کند که زندگى ازهم گسیخته‌ آدم‌هایش را موجب شده است.

نشانی: فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهار راه مخابرات

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 1 = پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>